THY, ABD’de Zirveye Yükseliyor

0
58

THY' ABD'de Zirveye YükseliyorTurkish Airlines, Sunduğu Konforlu Hizmetlerle Beğeni Kazanıyor

Havayolu firmaları ve uçuşlar hakkında yayın yapan ünlü View From the Wing adlı blogda yayınlanan “Turkish Airlines: Things That Make You Go Hmmm” başlıklı makalede Gary Leff, Türk Hava Yolları’nın business ve economy class için sunduğu konforlu hizmetlere dikkat çekti.

Dünyanın en yüksek konforlu havayolu firmaları olarak lanse edilen Ortadoğu merkezli üç havayolu firmasının fazlaca sayıdaki business class koltuğu ile şöhrete ulaştıklarına dikkat çeken Leff, “Diğer taraftan Business Class dışındaki koltuklar söz konusu olduğunda dünyanın en güçlü hamlesini Türk Hava Yolları, “premium economy ” adlı “konfor sınıfı” koltukları ile yaptı. THY’nin Airbus uçaklarından bazılarında ise ekonomi sınıfı koltukların ayak koyma yerleri, ABD merkezli havayollarındakinden birkaç inç daha geniş” diye yazdı.

Leff, “Bunun da ötesinde, yolculuk dahilinde İstanbul’da kalmanız gerektiğinde Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı biletler için dahi bir gece ücretsiz otel konaklaması tahsis ediyor. Ekonomi sınıfı biletle uçan bir dostum, Doğu Avrupa’dan yaptığı uçuşta havalimanında kendisine Radisson Blu otelinde bir gecelik ücretsiz konaklama tedarik edildiğini söyledi.” diye yazdı.