Teknopark İstanbul Malezya’ya İnovasyon ve Teknoloji Liderliği Getiriyor

0
198

Teknopark İstanbul Malezya’ya İnovasyon ve Teknoloji Liderliği Getiriyor

Malaysia Airports, Türkiye’de teknolojinin mükemmelleşmesi için dünya standartlarında bir merkez olan, Teknopark İstanbul (TI) ile yaptığı işbirliğiyle Subang Aerotech Park’a inovasyon ve teknoloji liderliği getirmek için yola çıktı.

Bu adım, Lapangan Terbang Sultan Abdul Aziz Shah‘ın (LTSAAS) Asya Pasifik’te tercih edilen bir havacılık ve iş havacılığı merkezi olma arzusunu yerine getirmede bir başka adım olacaktır. İşbirliği, robotik, veri analitiği, makine öğrenimi ve yapay zeka gibi havacılık ve yeni nesil teknoloji sektörlerine odaklanacak.

Bilgi alışverişi sayesinde endüstriyel ve teknoloji parkı gelişimini sağlamak adına ortak bir çerçeve geliştirmek için TI ile birlikte çalışacağız. Ek olarak, havacılık ve havacılık ekosistemini ilerletmek için karşılıklı çabalar da olacaktır. Acil plan, LTSAAS’ı ve ekosistemini TI’nin 340’tan fazla firmadan oluşan topluluğuna tanıtmak için sanal bir forum düzenlemek ve Türk havacılık ve yüksek teknoloji şirketlerine LTSAAS’ta uluslararası merkezler kurma fırsatı sunmaktır.

Malaysia Airports’un KLIA Aeropolis Başkanı Randhill Singh, “Malezya, teknolojik olarak gelişmiş bir ekonomi olma yolunda hızla ilerliyor. LTSAAS Yenileme Planımız, geleceğe yönelik altyapı inşa ederek, yeniliği kolaylaştırarak ve bilgi işçileri ve daha yüksek yaşam standartlarını ortaya çıkarmak için bir ekosistem yaratarak dönüşüme öncülük etmektir. TI, Türkiye’deki başarılarıyla bunu geçmişte kanıtlanmıştır. TI ile olan ittifakımız, yerel havacılık endüstrisinin ekonomik büyüme, teknolojik gelişme ve küresel rekabet gücü için bütünsel ve entegre bir bağlantı noktası haline gelmesine yardımcı olacak.”

Teknopark İstanbul, Türkiye’nin inovasyon ekosisteminin gelişmesine, yerel ve uluslararası girişimciler için dinamik bir inovasyon ortamının yaratılmasına, önemli katkılarda bulunmuştur.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu‘ya göre, “Malezya Havalimanları ile olan bu ortaklık, iki ülke arasında teknoloji ve yatırım için bir köprü görevi görecek. TI, ülkemizin gelişimi için hayati önem taşıyan sektörlere, yeniliklere odaklanıyor ve şirketleri, üniversiteleri, devlet kurumlarını işbirliği çerçevesinde bir araya getirmede başarılı oldu. Sınır ötesi ortaklıklar için yeni fırsatlar sunan bu yakın işbirliğini dört gözle bekliyoruz.”

TI, Malezya Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı‘nın (ISG) kuzeydoğusunda yer almaktadır. Bu işbirliği aynı zamanda Malezya Havalimanlarının potansiyel LTSAAS-TI bağlantısını keşfetmesine ve karşılıklı yarar sağlayan sinerjileri en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyacaktır.

Her iki tarafın bu özel sektör işbirliği, ülkelerinin D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (D-8) kapsamındaki taahhüdünü de desteklemektedir.

D-8, sekreterliği İstanbul, Türkiye’de bulunan, 8 gelişmekte olan ülke arasında ekonomik işbirliği oluşturan bir organizasyondur.

İçerik:http://www.malaysiaairports.com.my/media-centre/news/bringing-innovation-and-technology-leadership-ltsaas-through-collaboration

teknopark istanbul
teknopark istanbul