SOMALİ SALDIRISINDA ASIL HEDEF TÜRK HAVA YOLLARI MIYDI?

0
135

dallao

Saldırıya Uğrayan Somali Uçağının Ölen Zanlısı Türk Hava Yolları Yolcusuydu

Al Jazeera haberine göre Jibuti’deki şüpheli intihar bombacısı Mogadişu’dan Jibuti’ye Türk Hava Yolları ile gitmek üzere işlem yaptırmıştı. Türk Hava Yolları’nın hava şartları sebebiyle iptal edilen uçuş sebebiyle şüpheli ve 73 yolcu Daallo Havayollarına transfer edildi. Bu açıklama Daallo Havayollarının yetkilisi Muhammed İbrahim Olad tarafından pazar günü Al Jazeera ‘ye yapıldı.

Geçen salı günü Daallo Havayoluna air uçakta yaşanan patlama uçağın gövdesinde 1 metrelik bir delik oluşturmuş ve kabin basıncının düşmesine sebep olmuştu. Uçak Acil iniş yapmıştı.

Havayolu yetkilisi Olad yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları’nın talebi üzerine iptal olan uçuşlarındaki yolcuların kendileri tarafından taşındığını, olaydan sonra Türk Hava Yolları ile temasa geçmeye çalıştıklarını ancak Türk Hava Yollarının konuya mesafeli yaklaştığını ve Al Jazeera ‘nin sorularını yanıtsız bıraktığını belirtti.

 

Türk Hava Yolları geçen perşembe’den beri Somali uçuşlarını askıya aldı.

 

Kesinlikle Terör Saldırısı

Somali Ulaştırma bakanı Cumartesi günü yaptığı basın açıklamasında patlamanın teknik bir sebepten gerçekleşmediğini, terör saldırısı olduğunu açıkladı.

Yapılan araştırmalar yolculara ve yönelik bir saldırı olduğunu, şüphelilerin havalimanda bir kafede laptop benzeri bir eşyayı takas ettikleri görüntüleri olduğu açıklandı. Benzer olayların yaşanmaması için havalimanı güvenlik önlemlerinin iyileştirildiği belirtildi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

on iki − sekiz =