Sani Şener Millennium Madinah Airport Açılışında Yer Aldı

0
55

Sani Şener , Millennium Madinah Airport açılışını sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaştı. Paylaşımında işletmekte oldukları Medine Havalimanı ve çalışanlarını övdü.

Medinede Havalimanın yanındaki Otelimizi açtık.. Şu anda Medinenin en lüks oteli..
Medine havalimanı da şu anda Ortadoğunun 3. En iyi havalimanı seçildi ACI tarafından🙏Bizim arkadaşlar çok iyi iş yapıyorlar onlarla gurur duyuyorum 🙏

Millennium Madinah Airport

Millennium Madinah Airport Hotel, dört yıldızlı lüks bir otel. Prince Mohammad Bin Abdul Aziz havaalanına yürüme mesafesinde bulunan otel (500 metreden daha az) , Peygamber Muhammed Camii’ne 20 dakika, kutsal yerler ve çeşitli alışveriş merkezleri ve uluslararası restoranları bulabileceğiniz şehrin kalbine (Yaklaşık 15 Km).

Medine Havalimanı

TAV Havalimanları, Suudi Arabistan’ın ilk havalimanı özelleştirmesi, Medine Havalimanı’nın yap-işlet-devret projesi için ortakları Al Rajhi ve Saudi Oger ile birlikte Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesi GACA ile Ekim 2011’de sözleşme imzaladı. Medine Havalimanı’nı işletmeye 30 Haziran 2012’de başlayan Konsorsiyum, son teknolojilerle donatılmış yolcu terminalinin inşasını 2015 yılının Şubat ayında tamamladı. Yatırım miktarı yaklaşık 1,2 milyar dolar olan proje kapsamında, yolcu terminali 2015 yılının Nisan ayında hizmete girdi.. Konsorsiyum, Medine Havalimanı’nı 25 yıl boyunca işletim hakkına sahip. Medine Havalimanı, Aralık 2014’de Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen sertifika ile Ortadoğu ve Kuzey Afika bölgesinde Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası alan ilk bina oldu. Routes Pazarlama Ödülleri 2015’te Orta Doğu ve Kuzey Avrupa Bölgesi 4-20 milyon yolcu kategorisinde “En İyi Havalimanı Ödülü”ne layık görüldü. Medine Havalimanı 2017 yılında yaklaşık 7,8 milyon yolcvuya ve 58 bin uçuşa hizmet verdi.