Samsun-Krasnodar seferleri yine yeni yeniden

0
55

samsun krasnadorGeçmişte denenen ancak kısa süre sonra askıya alınan Samsun-Krasnodar direkt uçak seferleri STSO meclisinde tekrar gündeme geldi. Meclisi üyeleri, oylamaya sunulan uçak seferlerinin bir kısmının karşılanması teklifini oybirliğiyle kabul etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelen Samsun-Krasnodar direkt uçak seferleri meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Samsun’dan, Rusya’nın Krasnodar eyaletine direkt uçak seferlerinin başlatılması konusunun tekrar gündeme geldiğine işaret eden Murzioğlu, şunları kaydetti:

“Samsun-Krasnodar direkt uçak seferleri için karşı taraftan teklif geldi. Teklifte, 54 kişilik bir uçağın, hafta da iki defa iki kent arasında karşılıklı sefer yapılması öngörülüyor. Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Odamız ve Ticaret Borsası ortak olarak, bu uçuşların belli bölümlerini süspanse edeceğiz. Biz de Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak buna 100 bin TL’ye kadar katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İnşallah protokolü imzalayarak, Samsun-Krasnodar arasına hava köprüsüyle, şehrimizin ekonomisine, turizmine katkı sağlayacağız.”

https://www.haberexen.com/