PPP Havalimanı Yatırımları Zirvesi Tamamlandı

0
183

ppp airport investments summit

9-11 Şubat tarihleri arasında Hyatt Regency Ataköy Otelinde ikincisi gerçekleşen PPP Havalimanı Yatırımları Zirvesi uzman konuşmacılar ve panellerle tamamlandı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Hava Meydanları İşletmesi himayesinde ve Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleştirilen zirveye, pek çok ülkeden bakanlık ve hükümet temsilcileri, altyapı yüklenici ve geliştiricileri, banka yetkilileri, havalimanı işletmecileri,mali teknik ve çevresel danışmanlar, analistler,avukatlar ve akademisyenler katıldı.ppp airport investments summit 3

 

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sn Orhan Birdal‘ın konuşmacı olduğu açılış gününde ayrıca IGA CEO’su Sn Yusuf Akçayoğlu İstanbul üçüncü havalimanı ile ilgili bilgiler verdi.

Düzenlenen çeşitli panellerde konuşmacı olarak katılan Filipinler, Hindistan, Brezilya, Fas ve Nijerya hükümet yetkilileri Kamu-Özel sektör İşbirliği  modellerini inceleyerek, fikir alışverişinde bulundular.

ppp airport investments summit 1

Paydaşlar için değer ve geliştirilmiş operasyonel verimlilik katan sürdürebilir ve esnek Kamu-Özel sektör İşbirliği (KÖİ) çerçevesi oluşturmanın amaçlandığı zirvede, kredi verenlerin ve yatırımcıların bakış açısı, tüm taraflar için ideal anlaşmanın sağlanması yolları,risk analizleri, kârlı havalimanı işletimi ve bakımı  ele alındı.

ppp airport investments summit 2

PPP Experts ve Elmadağ Hukuk tarafından düzenlenen bu zirveden KÖİ ile Havalimanı projeleri yürütenler ve yürütmeyi planlayanlar verimli bir şekilde faydalandı.