PILATUS PC-24 İŞ JETLERİNİN SATIŞ HAKKI AMAC AEROSPACE’TE

0
64

AmacAerospace_PilatusPC-24 (2)VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace, satış ve bakım haklarını elinde bulundurduğu Pilatus PC-12NG özel jetlerinin yanında Pilatus PC-24 modelinin de satış ve bakım haklarını aldı. AMAC Aerospace, özel taşımacılık konfigürasyonları ile dikkat çeken Pilatus PC-24 özel jetlerinden iki adedini 2019 yılının son çeyreğine kadar bünyesine katacak.

AMAC Aerospace ve Pilatus mevcut sözleşmeye ek bir protokole imza atarak 2017 yılında servise girmesi beklenen Pilatus PC-24’ün satış ve bakım haklarını aldı. Pilatus’un Stans’taki tesisinde bir araya gelen AMAC Aerospace ve Pilatus Üst Yönetimleri, imzaladıkları protokol neticesinde, PC-24 Ortadoğu Distribütörlüğü ve PC-24 Servis Merkezi haklarını mevcut anlaşmaya ekledi.

PC-24 programı üzerinde çalışan herkesin bu uçağın 2017 itibariyle sahneye çıkacağını görmekten gurur duyması gerektiğini belirten AMAC Aerospace Grup Finans Üst Yöneticisi Mauro Grossi konuyla ilgili şunları söyledi;  ‘‘AMAC Aerospace olarak, yakın zamanda bölgede görücüye çıkacak olan Pilatus PC-24’ün Ortadoğu satış distribütörlüğünü ve servis merkezi haklarını da içine alan bir anlaşmaya imza atmanın gururu içindeyiz. Özel VIP kabin konfigürasyonlarında üretilecek fakat kargo konfigürasyonuna kolayca çevrilebilir yapıda olmasının vermiş olduğu benzersiz özellikle Pilatus PC-24 özel jetlerin,  sahip olduğu özel niteliklerin etkisiyle de Ortadoğu’da ciddi bir ilgi görmesini bekliyoruz.’’