Pegasus’tan, 23 Nisan’da minik misafirlerine sürpriz

0
63

Pegasus_23NisanPegasus’tan, 23 Nisan’da minik misafirlerine kitap sürprizi

Her fırsatta minik misafirlerine farklı uçuş deneyimleri yaşatmayı hedefleyen Pegasus Hava Yolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kendi uçaklarında seyahat eden 5.000’e yakın 2-12 yaş arası minik misafirine, yazar David McKee’nin 40 dilde 5 milyonun üzerinde basılan rengârenk fil Elmer kitaplarından hediye etti. Minik misafirler, farklı olmanın zenginlik olduğunu vurgulayan sakin huylu, mutlu, şakacı ve iyimser fil Elmer’in hikâyeleriyle eğlenceli bir bayram uçuşu gerçekleştirdi.

Minik misafirler Pegasus ile her zaman özel…

Pegasus, minik misafirlerinin seyahatlerinde fark yaratacak ve onlara seyahati sevdirecek çalışmalara büyük önem ve öncelik veriyor. Bu kapsamda 2011 yılından bu yana Dünyanın En Güzel Hediyesi projesini yürüten Pegasus, Pegasus Aile Bireylerinin dünyaya gelen son kız çocuğunun ismini uçaklarına verme geleneğini misafirleri ile paylaştı. Filosuna kattığı yeni uçaklara, misafirlerinin çocuklarının ismini vermeye başladı ve son olarak düzenlediği resim yarışmasında kazanan 9 yaşındaki yarışmacısının resmini uçaklarından birinin üzerine giydirdi.

0-12 yaş arası minik misafirlerine doğum günlerinde yaptıkları seyahatlerde özel bir doğum günü pastası servis eden Pegasus, güvenlik videolarında da çocuklara yönelik çalışmalarıyla biliniyor. Önce Pegasus Aile Bireylerinin yer aldığı güvenlik videosunun ardından geçtiğimiz sene yeni güvenlik videosu için Marvel ve Disney Türkiye ile bir araya gelerek yine farklı, ses getiren ve yenilikçi bir çalışma ile Türkiye’de havacılık sektöründe bir ilke imza attı. Yeni uçuş güvenliği videosunda başta minik misafirler olmak üzere farklı yaşlardaki ve coğrafyalardaki misafirlerin filmlerini ve çizgi romanlarını heyecanla takip ettiği Marvel kahramanlarından Thor, Captain America, Iron Man, Black Widow, Loki, Hawkeye, Odin karakterleri yer aldı. Proje ile Marvel, ilk kez güvenlik videosu için dünyada bir havayolu şirketi ile bir araya geldi. “Süper Kahraman olsanız bile uçuş güvenliği kurallarının önemli olduğunu” vurgulayan videoda, Marvel hayranı bir çocuğun uçak içerisindeki misafirleri Marvel kahramanlarına benzetmesi ve uçuş kurallarını dinlerken hayalinde kahramanlarla kurduğu ilişki anlatıldı.

İngiliz yazar David McKee tarafından yaratılan ve kitapları 40 dilde 5 milyonun üzerinde basılan rengârenk fil Elmer’in hikâyeleri Türkiye’de Mikado Yayınları tarafından yayımlanıyor. Sakin huylu, mutlu, şakacı ve iyimser fil Elmer üzerinden farklı olmanın bir gariplik değil, bir zenginlik olduğu anlatılan maceralar dünyada çocukların en sevdikleri öyküler arasında yer alıyor. Elmer, maceralarıyla, anne-babaların da çocuklarına aşılamaya çalıştığı hoşgörü, barış, dayanışma, iletişim ve kuşaklar arası sevgi gibi kavramları anlatıyor. Resimli çocuk kitapları arasında fark yaratan bu seri, akıcı dili ve rengârenk resimleriyle Türkiye’de de çok satanlar arasında yer alıyor.