Pegasus, Dünyanın En Güzel Sergisi’ni Sunuyor

4
131

pegasus cover

Pegasus Hava Yolları, bu yıl ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ kampanyası kapsamında düzenlenen ‘hayalindeki tatil’ temalı resim yarışmasına katılan özgün resimleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sergiliyor. 

Havaalanının giden misafir katında yer alan sergi, Aralık ayı sonuna kadar tüm misafirlerin ziyaretine açık olacak. Misafirlere seyahatleri için ilham verecek serginin açılışı, 27 Kasım tarihinde Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.
Pegasus’un bir kız çocuğunun hayalindeki tatilin resmini gökyüzünde uçuran kampanyası  ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne yapılan başvurular arasından seçilen özgün resimler, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sergilenmeye başladı. Aralık ayının sonuna kadar ziyaret edilebilecek serginin açılışı, 27 Kasım 2014 tarihinde Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk’ün katılımı ile gerçekleşti. Havaalanının giden misafir katında yer alan ve tüm misafirlerin ziyaret edebileceği sergide, yarışmanın birincisi olan 9 yaşındaki Ada Eminağaoğlu’nun resmi de yer alıyor. Ada’nın ismi ve çizdiği resim, Mart 2015’te Pegasus’un filosuna katılacak yeni Boeing 737-800 uçağına giydirilecek.
Pegasus’un yeni uçaklarına, Pegasus Aile Bireyleri’nin son doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini, ilk kez 2011 yılında misafirlerle paylaşmaya başladıklarını belirten Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, sergi ile ilgili olarak şunları söyledi:  “Misafirlerimiz tarafından ilgi ile takip edilen kampanyamıza, bu sene kız çocukları için unutulmayacak bir sürpriz ekledik ve onlardan hayallerindeki tatili çizmelerini istedik. İşimizin merkezinde yer alan ‘tatil’ olgusuna yönelik minik misafirlerimizin hayal güçlerini yansıttıkları yarışmamıza yaklaşık 7400 resim katıldı. Yarışmaya katılan resimler arasından özgün olanları derledik ve Dünyanın En Güzel Hediyesi resim sergisini oluşturduk. Minik misafirlerimizin resimlerinin, misafirlerimize kendi hayallerindeki tatili düşünmeleri ve belki de gerçekleştirmeleri için ilham vereceğine inanıyoruz. Tüm misafirlerimizi uçuşları öncesinde, ana uçuş terminalimiz Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 31 Aralık’a kadar devam edecek olan sergimize bekliyoruz.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here