Orenburg Havayolları İzmir'de

0
146
Orenburg Havayolları’nın Boeing 737-500 tipi uçağıyla gerçekleştirdiği uçuş ile Rusya’nın ikinci en önemli kenti St.Petersburg’a doğrudan bağlandı

İZMİR- TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Versa Travel’ın Rusya’dan İzmir’e giderek artan talep doğrultusunda Orenburg Havayolları ile uçuş düzenledi.  2014 yaz sezonu operasyonları kapsamında, Orenburg Havayolları’nın Boeing 737-500 tipi uçağıyla gerçekleştirdiği uçuş ile Rusya’nın ikinci en önemli kenti St.Petersburg’a doğrudan bağlandı. İlk uçuşla İzmir’e sabah 08.55’de gelen 185 yolcu ile Rus seyahat acenteleri yetkilileri ve Rus basın mensupları çiçeklerle ve pasta ikramı ile karşılandı. Düzenlenen kokteylde; BTA’nın hazırladığı Türk ve Rus bayrakları ile iki güzergahı temsil eden pasta kesildi.

RUSYA’DAN İZMİR’E GİDEREK ARTAN BİR TALEP VAR
TAV İzmir Genel Müdürü Erkan Balcı, “İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in ve bölgenin giriş kapısı olarak turizm alanında üstlendiği önemli rolü hakkıyla yerine getiriyor. İzmir ve çevresine bakıldığında, turistlerin çoğunluğu ülke ve şehre ilk girişlerini havayolu ile sağlıyor. Son yıllarda özellikle Rusya’dan İzmir’e giderek artan bir talep olduğunu görüyoruz. Bu doğrultuda, son yıllarda seyahat acentelerinin artan operasyonları çerçevesinde İzmir’e gerçekleştirmeye başladığı uçuşlara bir yenisi daha eklenmiş oldu. Versa Travel’ın Adnan Menderes Havalimanı’ndan Rusya’nın en önemli kentlerinden St.Petersburg’a başlattığı karşılıklı direkt seferlerin kentimize hayırlı olmasını diliyoruz. Versa Travel’a da İzmir’e olan güvenleri ve inançları için teşekkür ederiz.” dedi.

 İZMİR UÇUŞLARI DAHA POPÜLER HALE GELİYOR
Versa Travel Genel Müdürü Vladimir Dorofeyev, “2011 senesinde St.Petersburg civarındaki müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda başlattığımız charter uçuşlarında bu sene de hafta da iki uçak ile talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Bu süre zarfında yerel otel ve acentalarımızın bize verdikleri destek ile İzmir uçuşlarımız daha da popüler hale gelmeye başlıyor. Ayrıca TAV’ın işlettiği en kaliteli havalimanlarından olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda misafirlerimizin gördüğü güler yüz ve modern tesisler bu operasyonun gerçekleşmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu anlamda Versa olarak, Türkiye ve İzmir’de gördüğümüz servis ve hizmet kalitesinin bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönmesi İzmir’e uçma kararımızın ne kadar doğru olduğunun bir kanıtıdır.” dedi.

55 HAVAYOLU İLE 36 ÜLKEDE 86 DESTİNASYONA UÇUYOR
St.Petersburg-İzmir seferleri Orenburg Havayolları ile 23 Ekim tarihine kadar her hafta iki kez Pazar ve Perşembe günleri olmak üzere karşılıklı direkt seferler olarak gerçekleşecek. İzmir’den dış hatlarda 55 havayolu ile 36 ülkede 86 destinasyona, iç hatlarda ise 6 havayolu ile 22 destinasyona uçuş bulunuyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı 2013’de önceki yıla göre yüzde 9’luk artışla yaklaşık 10,2 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here