Latest Posts

MNG Havayolları Çalışanları Kanserli Çocuklara Umut Oldu

82 / 100

MNG Havayolları Çalışanları Kanserli Çocuklara Umut Oldu

MNG Havayolları çalışanlarının katkılarıyla kalplere dokunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin tek özel hava kargo şirketi, 1000’e yakın çalışanı ile sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermekte. Son olarak MNG Havayolları, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) için bağış toplama etkinliği olarak Umut Kafe’ye ev sahipliği yaptı.

MNG HAVAYOLLARI


Maddi sorunlar nedeniyle tedavisini erteleme riski taşıyan çocukların tedavilerinin devamlılığını sağlamak amacıyla 2000 yılında kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), ailelere ek gelir sağlamak amacıyla Umut Kafe projesini başlattı. 2017 yılında hizmete açılan Umut Kafe, kanserli çocuklarının tedavisi için şehir dışından gelen ve ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere iş imkanı sunuyor. İstanbul’da bir transit araçta gönüllü duraklarla rotasını çizen Umut Kafe’de annelerin el yapımı ürünleri ile sıcak ve soğuk içecekler servis ediliyor.

MNG Havayolları, Umut Kafe’yi 12 Mayıs Perşembe günü Genel Müdürlük binasının otoparkında ağırladı. Umut Kafe’nin birbirinden lezzetli ürünlerini alıp kahvelerini içen çalışanlar, kanserli bir çocuğa da umut oldu. Annelerin hazırladığı atıştırmalıkları satarak aile bütçesine destek olan Umut Kafe, hizmeti ve samimiyeti ile çalışanların beğenisini kazandı.

Havayolu Genel Müdürü Ali Sedat Özkazanç; “MNG Havayolları olarak dayanışma duygusu çok güçlü bir ekibiz. Umut Kafe’nin bugün aramızda olması, KAÇUV için kaynak yaratırken ekibimizi bir araya getiren bir etkinlik oldu. Tedavinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve tedavi için en uygun ortamı sunmak için KAÇUV ile işbirliğimizi sürdüreceğiz. Umut Kafe’yi bir an önce İstanbul Havalimanı’ndaki tesisimizde ağırlamak ve bağışlarımızı artırmak istiyoruz” dedi.

Latest Posts

POPULER