İstinye Üniversitesi(İSÜ), hava fotoğrafçısı Alp Alper’i ağırladı

0
133

İSÜ, hava fotoğrafçısı Alp Alper’i ağırladı

İstinye Üniversitesi(İSÜ) ülkemizin önemli hava fotoğrafçılarından Alp Alper’in, 20 yıldır üzerinde çalıştığı “1000 Feet’ten Türkiye” fotoğraf projesinin özel sergisine ev sahipliği yaptı.

İstinye Üniversitesi MYO Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı tarafından düzenlenen ”1000 Feet’ten Türkiye Fotoğrafları” sergisi, İstinye Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal KARAÖZ ile akademisyen ve yöneticilerin katılımıyla ziyarete açıldı.

Havacılık ve fotoğrafçılığın ayrı ayrı heyecan veren meslekler olduğunu vurgulayan Karaöz; “Sayın Alp Alper her iki heyecanı birleştirmiş. Buradaki püf nokta sevilen işlerin meslek haline getirilmesi… Öğrenci arkadaşlarımız da sevdikleri işi yaptıkları takdirde bugün gezdiğimiz sergi gibi güzel çalışmalar çoğalacaktır.’’ dedi.

Açılış sonrası İstinyeli öğrencilerle bir araya gelen Alp ALPER, sergiye hazırlanma sürecinde yaşadığı deneyimleri paylaştı. Sergiye hazırlık sürecinde ekibiyle beraber uzun bir çalışma sürecinden geçtiklerini vurgulayan Alper, ‘’Bu tarz çalışmalar ve projeler ciddi bir hazırlık ve araştırma süreci gerektirir. Fotoğraflayacağımız noktaları önce yerden gezdik. Arazi taraması çok önemliydi.Rastgele yerlere gidip, çekim yapamazsınız.’’ dedi.

Sergide yer alan fotoğrafların tarihi belge niteliği taşıdığının da altını çizen Alper, ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini korumanın önemine dikkat çekti. Öğrencilere hayatlarına yönelik hedefler koymaları gerektiğini özellikle vurgulayan Alper, yaptığı işe inananların mutlaka başarılı olacağının altını çizdi.

Sergi 3 Nisan Çarşamba gününe kadar İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde ziyarete açık olacak.

İstinye Üniversitesi Hakkında

İstinye Üniversitesi, “MLPCareGrubu”nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kuruldu. Üniversite, öğrencilerine var olan güncel ve geniş tabanlı tüm bilgileri aktarmanın yanı sıra; her akademik bölüm için ayrı ayrı güçlü bir donanım sağlamayı ve eğitim-araştırma performansı ile ulusal ve global anlamda yeni bilgi üretimine katkıda bulunarak, Türkiye’nin ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedefliyor. Öğrenci odaklı eğitim anlayışını üniversitenin tüm süreçlerinde uygulayan İstinye Üniversitesi, bilim ve araştırma merkezi olma vizyonu doğrultusunda, bilimin sınırlarını genişletmeyi ve bilimsel gelişmelerden edinilen bulguları toplumun refahı için paylaşmayı ve uygulamayı amaçlıyor. Öğrencilerini, MLPCare Grubu bünyesinde yer alan Liv HospitalMedical Park ve VM Medical Park hastaneleri başta olmak üzere, üniversitede edindikleri yetenekleri kullanabilecekleri çalışma ortamlarına yönlendiren İstinye Üniversitesi; geleceğin yetkin, yaratıcı ve ileri görüşlü bireylerini yetiştirerek, toplumumuzun sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişiminde önemli bir rol oynamayı ve insanlığın ilerlemesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here