İşte Avrupa’nın en iyi 10 havayolu

0
119

Skytrax havacılık web sitesi her yıl dünyadaki en iyi havayollarının listesini yayınlıyor. Asya’daki havayollarının geleneksel olarak Skytrax sıralamasına hakim olmasına rağmen, Avrupalı taşıyıcılardan bazıları da zorlu rekabet ortamında kendilerine yer bulmayı başardılar.

Aslında, Skytrax‘ın Yılın Havayolu ödülünü evine götüren son Asyalı olmayan havayolu, 2006’da ödül alan British Airways’ti.

Bu yıl beş Avrupalı havayolu şirketi ilk 20’de,  ikisi de ilk 10’da yerini aldı.

Skytrax sıralamaları, 105 farklı ülkeden 19.87 milyon yolculunun katılımına dayanmaktadır. 325 havayolunu kapsayan anket, uçağa kabul prosedürlerinden, koltuk konforu ve hizmet kalitesine kadar 49 farklı parametreyi ölçüyor.

İşte Avrupa’nın en iyi 10 havayoluna göz atın.

10. Virgin Atlantic

Genel sıralama : 33

Neden harikadır : Virgin Atlantic, Sir Richard Branson‘ın havacılık holdinglerinin taç mücevheri. Bununla birlikte, havayolundaki% 49 hisseyle Delta aslında VA’nın en büyük tek hissedarı. Virgin Group, havayolu hisselerinin yalnızca% 20’sini koruyor. Ancak VA’nın hizmet, ürün ve ambiyansı Branson’dur. Mor mood aydınlatmalardan şık mürettebat üniformalarına kadar.

9. Aeroflot

Genel sıralama : 30

Neden harikadır : Aeroflot’un batıdaki imajı, tehlikeli Rus kışında eski Sovyet uçaklarıyla mücadele eden iddialı pilotlar olabilir. Gerçekte, işler çok farklı. Bu günlerde yeni Aeroflot, yeni Airbus ve Boeing jetlerinden oluşan bir filoyu işletiyor. 2017 yılı için Skytrax, Aeroflot’u Doğu Avrupa’nın En İyi Havayolu olarak seçti.

8. Norwegian

Genel sıralama : 28

Niçin harika : Norwegian, son 10 yılda ticari havacılığın en yıkıcı güçlerinden biri oldu. İskandinav havayolu ayrıca, Kuzey Atlantik semalarında ekstralar olmadan ekonomi uçuşunu yeniden canlandırdı. Bu yıl, Skytrax tarafından Avrupa’daki En İyi Düşük Maliyetli Havayolu seçildi. Norwegian ayrıca, Dünyanın En İyi Düşük Maliyetli Uzun Uçan Havayolu ödülünü evine götürdü.

7. Finnair

Genel sıralama : 25

Niçin harika: Finlandiya’nın ulusal havayolu bu yıl hem dünya sıralamasında 25. en iyi havayolu şirketi oldu hem de Helsinki merkezli taşıyıcı, Skytrax tarafından Kuzey Avrupa’daki En İyi Havayolu seçildi. Finnair’in filosunun tamamı Airbus uçaklardan oluşuyor , bölgesel operasyonlarında ise Bombardier ve Embraer uçaklar kullanıyor.

6. KLM Royal Dutch Airlines

Genel sıralama : 22

Neden harikadır: KLM, dünyanın en eski ve sürekli çalışan havayoludur. Ayrıca, Air France-KLM ortaklığının Hollanda’lı yarısıdır. Amsterdam merkezli taşıyıcı, yeni Boeing 787-9 Dreamliner’ın yanı sıra yeni bir World Business Class kabinini de filosuna ekledi.

5. Air France

Genel sıralama : 18

Niçin harikadır : Air France’ın güçlenmesinin bu yıl biraz yavaşlamasına rağmen, hizmet ve kalitesinin en üst seviyede kaldığı görülüyor. Son birkaç yıldır taşıyıcı bir dizi işgücü ve finansal sorunla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte etkileyici “La Premiere” birinci sınıf süitler de dahil olmak üzere, Air France’ın etkileyici yeni ürün sunum serisi durmadı.

4. Austrian Airlines

Genel sıralama :17

Neden harika: Lufthansa’ya ait olan taşıyıcı 2017’de Avrupa’daki En İyi Havayolu Personeli  ödülünü bir kez daha evine götürdü. Avusturya bayrak taşıyıcısı, Viyana’daki merkezinden uçan yenilenen uzun mesafe Boeing 767-300ER ve 777-200 dan oluşan bir filoya sahiptir.

Ekonomi uçanlar, Star Alliance üyesine etkin ve etkili hizmetin yanı sıra, zengin yemek ve eğlence seçenekleri için de yüksek notlar verdi.

3. Swiss International Air Lines

 Genel sıralama : 14

Niçin harikadır : Swiss International Air Lines, 2002 yılında şimdi varolmayan Swissair’in kalıntılarından ortaya çıktı ve Lufthansa kurumsal ailesinin de bir üyesi. Basel merkezli taşıyıcı 2016’da, dünyada gelecek nesil Bombardier C-Serisi uçaklarını işleten ilk şirket oldu.

Bazı yolcular ekonomi koltuğu konforunu eksik bulsa da çoğu kabin ekibinin güleryüzlü hizmetinden övgüyle söz ediyor. Havayolu, geniş kapsamlı çeşitlilikte ücretsiz yetişkin içecekleri servisi için de övgü topluyor.

Ayrıca ücretsiz İsviçre çikolatası her zaman en çok sevilen ürün.

2. Türk Hava Yolları

Genel sıralama : 12

Niçin harikadır : Türk Hava Yolları, Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı ve merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı. Dünya üzerindeki 100’den fazla ülkeye ve 200’ün üzerinde şehre uçma kabiliyetine sahip olan havayolu, ana üssünü küresel bir transit hub haline getirmeyi umuyor.

Siyasi huzursuzluk ve güvenlik kaygıları, Türk Hava Yolları için yaşamı daha da karmaşık hale getirse de, taşıyıcının yüksek kaliteli servisi ve ürün kalitesi değişmemektedir.

THY, En İyi Business Class Havayolu Lounge’ı, Güney Avrupa’daki En İyi Havayolu, En İyi Business Sınıfı Uçak İkramı ve En İyi Business Class Yemek Salonu ödüllerine layık görülmüştür.

THY, Star Alliance üyesidir ve bu yıl Lufthansa’ya unvanını kaybetmeden önce altı yıl üst üste Avrupa’nın En İyi Havayolu şirketi Skytrax ödülünü kazandı.

1. Lufthansa

 Genel sıralama : 7

Neden harikadır : Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi son birkaç yıldır ilk 10’a giriyordu. Müşteriler, Lufthansa’ya olağanüstü hizmet ve genel ürün kalitesi nedeniyle övgüde bulundu.

Genellikle Lufthansa’nın uzun mesafe servisi iyidir, ancak en iyi sonuçları elde etmek için filonun yeni A380 süperjumbolarını ve 748-8 Kıtalararası jumbo jetlerini denemek akıllıca olur.

Alman ulusal havayolu, Avrupa’nın en iyi havayolu ödülüne ve En İyi Birinci Sınıf Havayolu Lounge Yemekleri ödülüne de ev sahipliği yaptı.

İçerik:https://www.businessinsider.de/