İstanbul’da Bagajınız Ayak Bağı Olmayacak

0
168

İstanbul’da Bagajınız Ayağınıza Dolanmasın

THY, Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmeti başlattı

Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni uygulamasının adı ‘MiniPort’ uygulaması. Bu uygulamadaki amaç, bavullarını yanında taşımak istemeyen yolcuları bir hayli sevindirecek. Çünkü Mini Port, yolcuların bavullarını otellerinden alarak havalimanına götürüyor.

Taksim Miniport ofisi haftanın her günü 07.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecek. Yolcuların uçuşlarından en az 5 saat önce valizlerini ofise teslim etmesi gerekiyor.

MiniPort, şimdilik Taksim ile Atatürk Havalimanı arasında hizmet veriyor. Erken saatlerde otelden çıkan yolcuların uçaklarının akşam saatlerine denk gelmesi, yeniden otele dönme zorunluğunu ortadan kaldıracak.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan THY Ürün ve Hizmet Yönetimi Müdürü Emre Çevik, yolcuların bu hizmete büyük ilgi göstereceğini belirtti.

Miniport ofislerimiz açıldı,  Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmetimiz başladı. Artık yolcularımız bagajlarını Miniport ofislerimize bırakarak gün boyu rahatça hareket edebiliyor.

Check-out sonra gezmeye devam

Miniport sayesinde yolcular Taksim ve tarihi yarımadada yer alan otellerinden check-out yaptıktan sonra bagajlarını teslim edebiliyor. İstanbul’daki son günlerini rahatça gezerek ya da alışveriş yaparak geçiren yolcuların bagajları olmadığı için havalimanına saatler öncesinden gitmesine de gerek kalmıyor.
Taksim Miniport ofisi haftanın her günü 07.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Yolcuların uçuşlarından en az 5 saat önce valizlerini ofise teslim etmesi gerekiyor.

Havalimanından doğruca etkinliklere

İstanbul’a gelen yolcuların otellerine gitmeden bagajlarını havalimanındaki Miniport ofisine teslim edebiliyor. Kendileri gün içinde fuar, toplantı ve kültür turlarına katılırken ya da alışveriş merkezlerini dolaşırken bagajları doğrudan Taksim’e getiriliyor.

Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalindeki metro katında bulunan Miniport ofisinde herhangi bir saat kısıtlaması bulunmuyor. Ofisin açık olduğu her saatte bagaj teslimi yapılabilir.

Miniport bagaj taşıma hizmeti nasıl gerçekleştirilir?

  • Yolcu, Miniport ofisini ziyaret eder ve uçuş bilgilerini görevliye bildirir.
  • Gerekiyorsa online check-in işlemi yapılır, bagaj teslim alınır ve karşılığında bagaj teslim fişi verilir.
  • Yolcunun bagajı Taksim Miniport ofisinden Atatürk Havalimanı dış hatlar metro katındaki Miniport ofisine Aras Kargo aracılığıyla taşınır.
  • Yolcu bagajını Atatürk Havalimanı’ndaki Miniport ofisinden teslim alır, check-in alanındaki kontuarlara teslim eder ve biniş kartını alır.
  • Miniport Taksim ofisinden haftanın her gününde 3 ring düzenlenir:

1. Ring – 09.00
2. Ring – 13.30
3. Ring – 18.30

  • Miniport bagaj taşıma hizmetimiz Atatürk Havalimanı’ndan Taksim doğrultusunda da gerçekleştirilebilir.

Uyarı:  Miniport bagaj taşıma hizmeti özel güvenlik kriterleri gerektiren uçuş noktaları olan Amerika, İsrail, Kanada, İngiltere’ye seyahat eden yolcular için geçerli değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here