İFTE2016 İSTANBUL HAVACILIK EĞİTİM FUARI 2016 BAŞLIYOR

0
141

İFTE 2016

İSTANBUL HAVACILIK EĞİTİM FUARI

Ülkeler arasında hızla artan ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler sonucu, zamanı verimli kullanmak ve hızlı ulaşım önemli kavramlar haline gelmiştir. Küreselleşme ulaşımı uluslararası bir gereksinim haline getirmiş bunun sonucu olarak havacılık ilgi gören, en çok tercih edilen ve hayati önem taşıyan bir endüstri haline gelmiştir.

Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme süreci, kalifiye personel ihtiyacını doğurmuştur. Bu bağlamda, havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar sektöre kalifiye personel yetiştirmek adına kritik bir yere sahiptir.

IFTE, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinilirliğini arttırarak işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri son kullanıcıya sunmak, sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan sizleri haberdar etmek için düzenlenen etkili bir platformdur.

Mavi Fuarcılık tarafından ilki 2013 yılında  ve ikinicisi 2014 yılında  düzenlenen IFTE; uçuş eğitim ve tip eğitim organizasyonları, yedek parça tedarikçileri, bakım – onarım şirketleri, piston motorlu uçak üreticileri, simülatör üretim şirketleri, havacılık akademisi kurumları, uçuş ekipman sağlayıcıları, havacılık basın yayın kuruluşları, broker şirketleri ve havacılık sektöründeki birçok şirketi bir araya getirmiş, toplamda 63’ü Türkiye’den, 40’ı farklı kıtalardan olmak üzere 103 katılımcı ve 10 bin 473 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamıştır. UDHB, SHGM ve DHMİ tarafından desteklenen IFTE, havacılık dernekleri ve vakıflarına ev sahipliği yapmış fuar süresince sektörün duayen isimlerini ağırladığı 15 ayrı konferans ve söyleşi ile havacılığın geleceğine ışık tutmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

dört + 7 =