Latest Posts

Hitit Yolcu Hizmetlerinden sonra Kargo Çözümü ile de Türkmenistan’da

82 / 100

Hitit Yolcu Hizmetlerinden sonra Kargo Çözümü ile de Türkmenistan’da

Ödüllü Yolcu Hizmet Sistemleri, operasyon ve muhasebe çözümleri ile dünyanın önde gelen havayolu ve seyahat çözümleri sağlayıcısı Hitit’in Hava Kargo Yönetim Sistemi çözümü Türkmenistan Havayolları’nda kullanılmaya başladı.

2016 yılından bu yana Hitit’in yolcu hizmet sistemlerini kullanan Türkmenistan Havayolları, post-pandemi döneminde Hitit ile kargo çözümleri sayesinde operasyonlarını çeşitlendirme fırsatı buldu.

2019’un son çeyreğinde hayata geçirilen ve pandemi sürecinde yolcu taşımacılığı yapılamadığı dönemlerde kullanımı artan Hitit’in Crane markalı kargo çözümlerinin dünya genelinde kullanımı hızla artıyor.

hitit, yolcu hizmetleri
yolcu hizmetleri

Dünyanın önde gelen havacılık teknoloji şirketi Hitit, ödüllü yolcu hizmet sistemleri, operasyonel hizmetler ve muhasebe çözümleri gibi temel havacılık bilgi teknolojileri çözümlerinin yanı sıra, kargo çözümleri ile de büyümeye devam ediyor. Dünya genelinde 57 farklı havayolu ve seyahat sektörü şirketine hizmet veren şirketin Hava Kargo Yönetim Sistemi Çözümü (Crane CGO) ürünü, Türkmenistan Havayolları tarafından kullanılmaya başlandı.

Türkmenistan’ın ulusal havayolu şirketi olan Türkmenistan Havayolları, 2016 yılından bu yana yolcu hizmet sistemleri alanında Hitit ile çalışıyordu. Hitit ile uzun yıllara dayalı iş birliğini çeşitlendiren Havayolu, tüm kargo süreçleri için Hitit Crane CGO çözümünü kullanacak.

Dünya genelinde 57 farklı havayolu ve seyahat sektörü şirketine hizmet veren şirketin hava kargo alanında uzman ekibi tarafından en yeni teknoloji ile hazırlanan Crane CGO, Türkmenistan Havayolları tarafından kullanılacak. Mevcut kargo taşımacılığı sürecindeki eksiklikleri ve sorunları en iyi şekilde kompanse eden Crane CGO, tedarik zincirindeki tüm ekosistemin rahatlıkla kullanabileceği bir çözüm.

hitit
yolcu hizmetleri

Havayolları hizmet yelpazesini genişletme eğiliminde

Konu hakkında konuşan Hitit’in Ulaştırma Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Atilla Lise: “Crane CGO yazılım ürünümüz ile hava kargo operasyonları için en kapsamlı ve eksiksiz çözümü sektöre sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hava kargonun önemi ve operasyonları özellikle pandemi döneminde oldukça arttı. Havayolları için kargo ürünü artık ikincil ürün olmaktan çıkıp yolcu ürünü kadar önemli bir ürün olarak kabul görmeye başladı. Zira kargo, havayolu şirketleri için özellikle kırılgan ve zor dönemlerde çok önemli gelir sağlayıcı bir kalem olarak  öne çıkıyor.

 Kargo çözümleri çatımız içindeki diğer ürünümüz olan Yerel Kargo Hizmetleri (Crane DOM) çözümümüz de bu dönemde oldukça rağbet gördü. Benzer ilgi Crane CGO ürünümüzün için de post-pandemi sonrasında artarak devam ediyor. Havacılık endüstrisi için bir turnusol görevi gören Covid-19 sonrası artık havayolu şirketlerinin karşılaşılabilecek risklere karşı hizmet yelpazesini genişletme eğiliminde olduğunu görüyoruz.

Havayolu şirketlerinin en hızlı şekilde adapte olabilecekleri ve süreçlerine entegre edebilecekleri yeni alanların başında hava kargo geliyor. Bu nedenle Hitit’in son teknoloji ile üretilmiş ve hava kargo süreçlerine yılların verdiği tecrübe ile hakim uzman ekibinin geliştirdiği ürünlerin satışının önümüzdeki dönemlerde artmasını bekliyoruz” dedi.

hitit
yolcu hizmetleri

Hitit Hakkında

Hitit, Türk Hava Yolları’nda yönetici olarak çalışan Nur Gökman ve Dilek Ovacık tarafından 1994’te kuruldu. Şirketin kuruluş amacı ve havacılığın içinden gelen kurucuların öncelikli hedefi, tamamen yerli sermaye ile çalışıp dışarıya bağımlılıktan kurtulmak ve Türkiye’yi teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmekti. Bu felsefe ile yola çıkan Hitit, başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor.

Sektördeki şirketlerin rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de veriyor. 

%100 Türkiye’de üretilen havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan Hitit; Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması”, “Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu” ve “Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu” gibi birçok ödülün de sahibi. Hitit, 3 Mart 2022 itibarıyla HTTBT koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Latest Posts

POPULER