HAVAYOLU SEFER SAYILARI ARTTIRILSIN

0
128

BASKAN_ERTEKIN

ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil’e ilimiz sefer sayılarının arttırılması ve tavan fiyat uygulaması yönündeki taleplerini içeren bir yazı gönderdi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin gönderdiği yazıda şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle 2014 Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre son dört yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi, Dünya’nın En İyi Business Class İkramı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” olma ödüllerinizle, ürün ve hizmet kalitesindeki geldiği noktayı ispatlayan Türk Hava Yolları’nı kutlar başarılarınızın katlanarak devam etmesini dilerim.

Yalnız, ilimiz adına önemli bir eksiklik olan sefer sayılarındaki yetersizlik konusuna dikkatinizi çekmek isterim. İlimizin teşvik sistemi ve turizm çeşitliliğinde yakaladığı avantajlı durum sefer sayılarındaki yetersizlik yönüyle aksamaktadır. İlimizin ve çevre illerin Ankara ve İstanbul’a olan sefer sayıları aşağıda dikkatinize sunulmuştur. İlimiz sefer sayılarının arttırılması ve tavan fiyat uygulaması hususunda gereğinin yapılmasını arz eder, saygılar sunarım” dedi.

THY ve Anadolu Jet’in İlimizde ve Çevre İllerde Sefer Sayıları şöyle;

Gaziantep – Ankara uçuşu Günde 3 sefer
Diyarbakır – Ankara uçuşu Günde 4 sefer
Şanlıurfa – Ankara uçuşu Günde 1 sefer
   
Gaziantep – İstanbul uçuşu Günde 8 sefer
Diyarbakır – İstanbul uçuşu Günde 6 sefer
Şanlıurfa – İstanbul uçuşu Günde 2 sefer

 

www.sanliurfa.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here