HAVACILIK AKADEMİSİ’NİN EĞİTİM METODOLOJİSİ YANSIMALARI: İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE EĞİTİM ALANINDA DESTEK

0
428

edt_MG_4907_w_a

Havacılık Akademisi, 26 Mayıs 2016 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin eğitim sorumluları tarafından Yeşilköy’deki yerleşkesinde ziyaret edildi. İlgili görüşmede UGETAM’dan Genel Md. Sn. Serkan Keleşer, Genel Md. Yrd. Niyazi Fırat Eres, Eğitim Md. Selim Say; İSKİ’den Eğitim Md. Metin Yüksel; IETT’den Eğitim Md. Abdülhamit Çetin ve İBB’den İK ve Eğitim Daire Başkanı Asistanı Yunus İkiz, Eğitim Müdür Yrd İsmail Çakır, İnsan Kaynakları Koordinatörü Mustafa Bolat, Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Sn. Kemal Yüksek tarafından ağırlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tüm eğitim merkezlerinin bir çatı altında toplanması kararı ile yepyeni bir eğitim merkezine sahip olmaya hazırlanıyor. Belediye, “İstanbul Akademi” adı altında kurmayı planladığı bu yapının temellerinin atılması sürecinde Akademiden eğitim alanında destek alacak. Akademi bu doğrultuda, kurumun eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ders programlarının hazırlanması alanlarında yol gösterici olacak. Eğitim oluşumlarının yanı sıra, eğitim sistemlerinin ve metotlarının da kuruma entegre edileceği işbirliği çalışması, yapılan görüşmede resmen başlatıldı.

Güncel eğitim içerikleri ile sınıf ve dijital ortamda ulusal ve global pazara sunduğu eğitimlerle günden güne gelişme gösteren Havacılık Akademisi, özellikle son birkaç yıldır diğer kurumlarla işbirliği yaparak, eğitim ve sistemleri alanlarında destek sağlayıcı rol oynuyor. Özellikle, eğitimlerin dijital ortamda, mekandan ve zamandan bağımsız olarak verilebilmesi, insan kaynakları planlamasına katkı sağlayacak.