Hava aracı bakımı ilişkili öğretim programları bulunan üniversitelerle toplantı gerçekleştirildi

0
60
Hava aracı bakımı ilişkili öğretim programları bulunan 29 üniversitenin temsilcileri ile 27 Şubat 2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Can EREL’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları, öğrenci stajları, üniversitelerin tanınan okul ve SHY-147 konusunda yetkilendirmeleri ile eğitim süreci gelişmeleri ve yaşanan sorunlar ele alınmıştır.
Sayın Can EREL’in, bakım eğitim kuruluşlarının yetkilendirilmelerinin sektör beklentileri ve havacılık emniyeti açısından önemine ve öğretim kurumları arasındaki işbirliğine vurgu yapan açılış konuşması ile başlayan toplantıya, Tanınan Okul olarak yetkilendirilen Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde konu ile ilgili koordinasyondan da sorumlu öğretmen olan Sayın Hüseyin GÜNAD’ın, okulun yetkilendirme süreci ile ilgili sunumu ile devam edildi.
Teknik Denetçimiz Sayın Ahmet İhsan HEPKUL tarafından yapılan Genel Müdürlüğümüzün bu kapsamda gerçekleştirdiği yetkilendirme çalışmaları ile ilgili bilgilendirme sunumunun ardından, Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanımız Sayın Özcan BAŞOĞLU havacılık emniyetinde bakım alanındaki öğretim programlarının önemi konusuna vurgu yaparak, havacılık sektörünün beklentileri ile uluslararası tanınırlık konularında değerlendirmelerini iletti.
Toplantının devamında üniversitelerin mevcut durumları ve yetkilendirme süreci içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Atılım Üniversitesi adına Sayın Serdar TAŞBİLEK ve Maltepe Üniversitesi adına Sayın Şener ODABAŞOĞLU birer sunum gerçekleştirdi.
Katılım sağlayan diğer üniversitelerin temsilcilerinin SHY-147 ve tanınan okul yetkilendirme konularında yaptıkları çalışmalara ilişkin konuşmalarıyla devam eden toplantı, soru-cevap bölümü ile sonlandırıldı.
Kaynak:https://web.shgm.gov.tr/