Gaziantep’ten yapılacak uçuşlara güvenlik gerekçesiyle iptal

0
148

SunExpress SXD 737 MAX 8 Artwork K66073

Sun Ekspres Gaziantep’ten yapılacak uçuşları güvenlik gerekçesiyle iptal etti.

Gaziantep Havaalanı çevresine pazar günü düşen roketler üzerine, Alman Sun Ekspres Deutschland firması, Gaziantep-Almanya uçuşlarını Adana Havaalanı üzerinden yapıyor.

Gaziantep Havaalanı çevresine pazar günü düşen roketler üzerine, Alman Sun Ekspres Deutschland firması, Gaziantep-Almanya uçuşlarını Adana Havaalanı üzerinden yapıyor.
Güvenlik gerekçesiyle Gaziantep uçuşlarını iptal eden firma, Almanya’ya gidecek yolcuları Gaziantep Havaalanı’ndan otobüslerle Adana’ya götürüyor. Firma, akşam saat 19.00 uçuşu için bilet alan yolcuların 14.30’da Gaziantep Havaalanı’nda olmalarını istedi.
Alman Sun Ekspres Deutschland firması, Gaziantep uçuşlarını, 5 gün önce Gaziantep Havalimanı yakınlarına düşen roketi gerekçe göstererek Adana üzerinden yapma kararı aldı. Bu karar üzerine Gaziantep ve çevre illerden Almanya’ya gitmek için bilet alan yüzlerce yolcu büyük şok yaşadı. Firmanın uçuşları iptal etmesi üzerine havaalanında saatlerce beklemek zorunda kalan yolcular uygulamaya tepki gösterdi.
Sun Ekspres yetkililerinin ise 5 gün önce Suriye’nin terör örgütü IŞİD kontrolündeki bölgesinden Gaziantep’e atılan ve Gaziantep Havalimanı çevresine düşen roketi gerekçe gösterdikleri öğrenildi. Almanya için uçak bileti almak isteyenlere bilet satışı yapılırken, uçuşların bir süre daha Adana Havaalanı üzerinden yapılacağı bildirildi.

Kaynak: Milliyet

GAZİANTEP HAVAALANI UÇUŞ BİLGİLERİ

 

GAZİANTEP HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Tüm Havalimalarının Uçuş bilgileri

Gaziantep Havalimanı Uçuş Bilgileri güncel iç ve dış hat uçuşlarını takip edebilirsiniz.

Uçakların kalkış ve iniş saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uçuş tablosundan Kalkışlar seçili gelmektedir, iniş yapan uçakları görüntülemek için varışlar seçeneğini seçmelisiniz.

Uçak iniş ve kalkış saatlerini ve rötar durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep havalimanı uçuş bilgileri ekranı

İniş yapan uçaklar içinVarışlar“, Kalkış yapan uçaklar için iseKalkışlarseçeneğini seçmelisiniz.

 

Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri “Flight Stats” firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında “Airportist.com”in herhangi bir sorumluluğu yoktur.