ETİHAD AİRWAYS’İN A380 UÇAĞINA EN İYİ OPERASYONEL GÜVENİLİRLİK PERFORMANS ÖDÜLÜ

0
181

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, A380 uçak filosu ile gerçekleştirdiği operasyonlarının ilk yılında, Airbus tarafından “En İyi Operasyonel Güvenilirlik Performansı” ödülüne layık görüldü.

Etihad Airways, 2015 yılında A380 filosu ile yüzde 99,8’lik bir operasyonel güvenilirlik sağlayarak, bir havayolunun A380 operasyonlarının ilk yılında kazandığı en yüksek güvenilirlik seviyesine ulaştı. Etihad Airways’in A380 operasyonel güvenilirliği, ilk yılında uçuşların yalnızca 0,2’lik diliminin ertelendiğini ve hiç uçuş iptali olmadığını gösteriyor.

Etihad_Airways_in_A380_U__a____na_En___yi_Operasyonel_G__venilirlik___d__l__

Etihad Airways Teknik Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Wilkinson ödülle ilgili olarak, “Bu önemli performans, mühendislerimizin mükemmeliyete olan bağlılığı ve üstün çalışmasının bir sonucudur. Hizmete Giriş, Teknik Operasyonlar, Mühendislik, Planlama, Lojistik, Uçuş Operasyonları ve Ziyaretçi Hizmetleri ekiplerimizi ve Airbus çalışma arkadaşlarımızı bu başarılarından dolayı kutluyoruz. Etihad Airways’in en yüksek günlük oranla kullandığı A380’in hizmete girişi, mükemmeliyet standartlarını yeni bir seviyeye getirdi; biz de bu başarılı girişi, 2018 yılında Etihad Airways’in A350 filosuyla tekrarlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Havayollarının genel performans değerlendirmesine göre verilen ödül kapsamında “güvenilirlik”, dakiklikten randıman maksimizasyonuna kadar geniş bir çerçevede ölçülüyor.

Etihad Airways, A380 ile ilk uçuşunu 2014 yılında Abu Dhabi’den Londra Heathrow Havaalanı’a gerçekleştirdi. Hâlihazırda A380 filosunda altı uçak bulunan Etihad Airways’in dört kesin uçak siparişi bulunuyor.


Etihad Airways Hakkında

2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi olarak kurulan Etihad Airways, 2015 yılında 17,4 milyon yolcu taşıdı. Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’da hâlihazırdaki uçtuğu veya başlayacağını duyurduğu toplam 116 uçuş noktası bulunan şirketin filosu 120 Boeing ve Airbus uçaktan oluşuyor. Etihad Airways’in ayrıca 71’i Boeing 787, 25 Boeing 777-X, 62 Airbus A350 ve 10 Airbus A380 olmak üzere 204 kesin uçak siparişi bulunuyor.

Etihad Airways’in; Etihad Regional tarafından işletilen, airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia ve İsviçre merkezli Darwin Airline’da sermaye yatırımları bulunuyor. Airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Etihad Regional, Jet Airways ve NIKI, gibi benzer anlayıştaki havayolu şirketleriyle birlikte oluşturduğu Etihad Airways Partners, yolculara daha gelişmiş bir uçuş ağı ve tarifesi ile daha kapsamlı sadakat programı kazanımları sunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketin www.etihad.comadresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.