Emirates SkyCargo tonaj artışı , yield düşüşü yaşıyor

0
137

emirates_skycargo_gorselEmirates SkyCargo 2015-2016 Mali Yılı Değerlendirmesi

2015-2016 Mali Yılında rekor kar açıklayan Emirates grubun kargo bölümü olan Emirates SkyCargo , 3 milyar dolar gelir ile geçen yıla göre% 9 oranında azalmış olmasına rağmen  grubun gelirinin % 14 oranında katkıda bulundu.

Taşınan tonaj 2.5milyon ton ile önceki yıla göre% 6 arttı, ancak yield olarak % 16 azalarak kayıp hanesine yazdı.

Yıl boyunca, Emirates SkyCargo Mexico City ve Paraguay kargo kapasitesini artırmış ve Vietnam Ho Chi Minh City, Hindistan Ahmedabad , ABD Columbus , Cezayir  ve Ciudad Del Este yeni kargo hizmeti başlattı.

Ayrıca geçen yıl, Emirates SkyCargo resmen Dubai World Central  ya da DWC  kargo terminali açıldı ve bir adet B777F kargo uçağını teslim aldı. Filosunda 13 B777F ve iki B747-400F olup toplamda 15 kargo uçağı ile hizmet vermekte.

Ana taşıyıcı Emirates Mart ayı sonu itibariyle filosunda 251 uçak (B777F dahil) var ve önümüzdeki 1 yıl içinde 29 yeni uçak filoya katılacak.

Emirates geçen yıl 8 yeni uçuş noktasına yolcu uçakları koydu. Bali, Bologna, Cebu, Clark, İstanbul (Sabiha Gökçen), Meşhed, Multan, Orlando. Kuzey Amerika, Afrika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’daki 34 uçuş noktasına yolcu uçaklarının sefer sıklığını arttırdı.

Emirates bu yıl içinde Vietnam’da Myanmar , Çin de Hanoi , Yangon Yinchuan ve Zhengzhou gibi noktaları uçuş ağına ekleyecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here