GÜNCEL SON HABERLER

Dronelar : Havaalanı Operasyonu Yardımcıları  


81
/ 100


Dronelar : Havaalanı Operasyonu Yardımcıları

Macaé Havaalanı Başkanı Fernando Augusto de Castro, International Airport Review’a verdiği ropörtajda  Zurich Airport Brasil tarafından yönetilen havalimanlarında, drone ekipmanlarının nasıl kullanıldığını ve bunun sonucunda günlük operasyonlarında verimliliği ve sürati nasıl artırdığını anlatıyor.

Havalimanlarında drone kullanımı, uçuş emniyetinden, yasa dışı müdahale (güvenlik) eylemlerine karşı korunmaya kadar, birçok alanı kapsayan hassas bir konudur.

Ancak bu, drone’ların çok güçlü araçlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor; gerçekten de son zamanların en büyük teknolojik devrimlerinden biri oldukları söylenebilir.

Uzaktan kumandalı uçakların kullanılması, inşaat, topografya ve coğrafi referans, askeri uygulamalar ve spor gibi kullanımları da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda bir seçenek haline geldi.

drone

Ancak konu havalimanları olduğunda, bu ekipmanı havacılık endüstrisinin ana endişelerinden biri yapan nedir? Bunun basit bir cevabı var: Bugün herkes insansız hava araçlarına erişebilir ve bu tür ekipmanlar, görünüşte küçük ve zararsız olsalar da, feci sonuçlara neden olabilir.

Hava aracıyla havada çarpışmalara neden olabilir veya hatta havaalanlarında yasadışı  müdahale eylemi için bir araç olarak bile kullanılabilirler. Bu nedenlerden dolayı, önemli drone üreticileri, drone’ların havaalanları gibi kısıtlı alanlara uçmasını engellemek için önemli bir araç olan geofencing teknolojisini uyguluyorlar.

İçerik: internationalairportreview.com

 

drone

Dronelar : Havaalanı Operasyonu Yardımcıları  
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER