DHMİ CEBIT Fuarında Stand açtı

0
125

cebit

Yalnızca Türkiye’nin değil, bölgenin en önemli bilişim etkinlikleri arasında yer alan CeBIT Bilişim Eurasia, bu kez önceki yıllardan farklı olarak yalnızca kurumsal dünyaya yönelik bir organizasyonla kapılarını açtı.
Bu yıl 15. kez düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla açıldı. 14 Eylül’e kadar devam edecek olan organizasyonun önceki yıllara oranla en büyük farkı, artık tamamen iş dünyasına yönelik olması.
Hannover Fairs Turkey tarafından organize edilen CeBIT Bilişim Eurasia, üç ana tema üzerine kurgulanmış durumda. İş Dünyası, İnovasyon ve e-Devlet olarak sıralanan bu ana temaların daha rahat ziyaret edilmesi için fuar alanındaki konumları da farklılaştırılmış. Önceki yıllardan farklı olarak Beylikdüzü yerine Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen organizasyon ilk gün itibariyle ilgilileri kendine çekmişe benziyor. Eğitim, e-Bankacılık, e-Ticaret, sağlık, lojistik ve makine gibi çeşitli dikey pazarlara yönelik inovasyon ve gelecek çözümlerine odaklanılan organizasyonda kamu için ayrı bir bölüm de ayrılmış durumda.
Açılışta konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin bilişimdeki rolüne değinerek, sektörün ihtiyaç duyduğu yeni yasa ve düzenlemeleri için çalıştıklarını kaydetti. Operatörlerin, ortak kullanımla daha az yatırımla daha yüksek kalitede hizmet vermesini istediklerini belirten Elvan, evrensel hizmet fonu ile iletişimin yetersiz olduğu az sayıdaki bölgenin de ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından açılışı gerçekleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarında stand açan DHMİ Genel Müdürlüğümüz’de, faaliyetlerini ve AR-GE projelerini katılımcılara tanıtıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here