Corendon Havayolları, IATA üyeliğine kabul edildi

0
150

Corendon Havayolları, üyeleri havayolu şirketlerinden oluşan uluslararası bir ticaret kuruluşu olan IATA (Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği) üyeliğine kabul edildi. 


IATA; emniyetli, güvenli ve ekonomik hava ulaşımını sağlayabilmek amacıyla havayolları arası bir kuruluş olarak 1945 yılında Havana, Küba’da kurulmuştur. Kuruluşundan günümüze Havayolu şirketleri ve uluslararası havacılık sektöründe büyük söz sahibi olan kuruluş bugün 140 ülkeden 240 üyeye sahiptir.

Corendon Havayolları organizasyon ve yönetim sistemi, uçuş operasyonu, uçak bakım ve mühendislik, kabin, yer işletme, kargo ve güvenlik gibi tüm kriterleri yerine getirerek 2012 yılında IATA üyeliğinin ön şartlarından biri olan IOSA (Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikasını aldı. . İlerleme ve çalışmaların devamında Corendon Havayolları 14.07.2014 tarihinde IATA üyeliğine kabul edildi.

Şirketten yapılan açıklamada “Corendon Havayolları IATA üyeliğiyle birlikte ulusal ve uluslararası  yasal gerekliliklerin yanı sıra kurumsallaşma, iş birliği, kalite ve emniyet konularında ileri standartlara sahip olduğunu göstermiştir” denildi.

https://www.turizmguncel.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here