COCA COLA ‘dan TÜRK HAVA YOLLARI ’NA ÖZEL ÜRETİM

0
88

Türk Hava Yolları (THY), yolcu trafiğinde dünyanın en yoğun havalimanı olarak kabul edilen Atlanta Hartsfield Jackson Uluslararası Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlara başladı.

THY, ABD’deki uçuş ağına bir yeni noktayı daha ekledi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinin en büyük kenti ve başkenti olan Atlanta, THY’nin kıta genelindeki 15. Birleşik Devletler’de ise 9. uçuş noktası oldu.

 

thy_coca cola

Anamerkezi Atalanta’da olan Coca Cola’dan Dünyada sayıca en fazla ülkeye sefer düzenleyen küresel havayolu olan Türk Hava Yolları’na büyük süpriz, THY’ye özel şişe tasarladı. Kola şişelerinin üzerine Atlanta yazısı ile THY’nin Boeing 737 uçağının resmi konuldu. Şişeler, THY’nin büyük ilgi gören Istanbul Lounge özel salonunda yolculara dağıtılmaya başlandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 9’uncu uçuş noktası olacak Atlanta uçuşları her gün karşılıklı gerçekleştirilecek. THY’nin uçuşlara bugün başladığı Atlanta hattını Boeing 777-300ER tipi uçağı TK031 sefer sayısı ile saat 13.00’te havalandı. THY, bugün başlayan Atlanta hattı ile birlikte Miami’den sonra Güneydoğu Amerika’da ikinci noktaya uçuyor.