Çelebi Havacılık Tanzanya’da

0
794

Çelebi Havacılık Tanzanya’da

Çelebi Havacılık Holding tarafından yapılan açıklamada, iştirak şirketi olan Celebi Tanzania Aviation’ın Darüsselam Havalimanı ihalesini kazandığı açıklandı.

Konuya ilişkin Çelebi’den yapılan açıklama şöyle:

“Çelebi’nin iştirak şirketi olan, Celebi Tanzania Aviation Services Ltd. Tanzanya’nın Darüsselam Havalimanı’nın yayınlamış olduğu “Yer Hizmetleri ve Kargo Servisleri” ihalesini kazanmış olup, 1 Mart itibariyle operasyonlarına başlamıştır.

Çelebi Havacılık Holding olarak sürekli iyileştirdiğimiz altyapımızla, müşterilerimize en iyi hizmeti sağlayabilmek adına çalışmaktayız. Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketi olarak 1958 yılında kurulan Çelebi, havacılık sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. Ramp, yolcu, kargo ve antrepo yönetimi, köprü operasyonları, genel havacılık, lounge işletmeciliği ve premium servisler olmak üzere tüm yer hizmetleri opsiyonlarını müşterilerine sunan Çelebi, günümüzde istihdam sağladığı 10.000’in üzerinden çalışanı ve hizmet verdiği 40’tan fazla istasyonuyla Türk Sivil Havacılık sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır.

Çelebi Havacılık Tanzanya'da