Bolluğun Önündeki Engeller

0
77

Bolluk her ne kadar fiziksel ortamda gördüğümüz şeyler olsa da önünde onu engelleyen duygusal tutumlarımız olabilir. Ruhsal alanda çalışma yapan uzmanlar bolluğun oluşumuna ve devamına en büyük engeller negatif duygularımız olduğunu ifade etmekte ve onları temizleme üzerine çalışmalar yapmamızı önermektedir. Ne tür duygular bolluğu kendimize çekmemizi ve yaşamamızı engellemektedir:

1- DARGINLIK- İÇERLEME,

2- ÖFKE DUYMA,

3- KİN BESLEME,

4- KISKANÇLIK- HASET,

5- AÇGÖZLÜLÜK,

6- ŞÜPHE- ENDİŞE,

7- SIZLANMA- SÖYLENME- ENDİŞE.

Dargınlık- İçerlenme; Dargınlık çok istediğimiz birşeyin bizim için olmaması olabilir, ya da işte istediğimiz pozisyonu almamak, istediğimiz sonuçların gelmemesi. Neyin bizim için hayırlı olduğunu o zaman sürecinde bilemeyiz. Bu nedenle negatif duyguda kalıp, mevcut durumda olanları da görmemeyi seçmek yerine bu duyguları dönüştürmek üzere çalışmak daha iyi değil midir?

“Kırgınlıklar stress yaratır, kalbi kitler, gözleri şüpheyle doldurur.” Maryann Ehmann /Koç

Öfke Duyma; öfke duymak ve onu tutmak zehiri kendimiz içip karşı tarafın ölmesini beklemek gibi zehirleyici duygudur. Bunun yerine öfkenin arkasındaki karşılanmamış ihtiyacınızı tespit edip, sağlıklı şekilde gidermeniz hayatınıza rahatlık, huzur ve neşe getirecektir. Bu da bolluk değil midir?

Yazının devamını okumak için tıklayın….

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği ve Yönetim Koçu

www.nilgunyetis.com