BOEING 737 MAX PARÇA ÜRETİMİNE BAŞLANIYOR

0
123

BoeingMAX

Boeing ilk 737 MAX gövde kirişlerinin üretimine Auburn, Washington’da bulunan Boeing Entegre AeroYapılar Fabrikası’nda başladı.

Boeing ilk 737 MAX gövde kirişlerinin üretimine Auburn, Washington’da bulunan Boeing Entegre AeroYapılar Fabrikası’nda başladı. Gövdede boydan boya bulunacak olan bu kirişler güç ve stabilite sağlayacak.

Şekillendirme sonrası Boeing ilk 737 MAX gövdesine takılmak üzere kirişleri Kansas Wichita’da bulunan Spirit Hava Sistemleri’ne gönderecek. Gövde, buradan 737 MAX’ın üretiminin yapılacağı Renton, Washington’da bulunan Boeing tesislerine gönderilecek. Program, ilk 737 MAX’ın son montajının 2015 yılında başlayacağı şekilde yolunda ilerliyor. Uçak, uçuş testi filosunun bir parçası olacak ve 2016 yılında uçması planlanıyor.

737 MAX, tek koridor pazarında verimi, güvenirliği ve yolcu konforunu en üst düzeyde sağlamak üzere son teknoloji CFM Uluslararası LEAP-1B motorlarını, ileri teknoloji kanatçıkları ve diğer iyileştirmeleri bir arada barındırıyor. 737 MAX’in yakıt verimliliği, günümüzün en verimli uçağı olan Yeni Nesil 737’lerden %14 ve hizmete ilk giren orijinal Yeni Nesil 737’lerden %20 daha fazla olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here