Binali Yıldırım, Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin ziyaret etti

0
205

ANKARA (İHA) – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde çalışan görevlileri ziyaret etti. Yıldırım, İstanbul Dubai uçuşu yapan yolcu uçağına bağlanarak, yolcuların ve uçuş görevlilerin yeni yıllarını kutladı.

hava kontrol merkezi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara’da bulunan Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin ziyaret etti. Yıldırım, burada çalışan görevlilerin yeni yıllarını kutladı. İstanbul-Dubai uçuşunu yapan yolcu uçağına bağlanan Bakan Yıldırım, “İyi uçuşlar değerli yolcular. Ankara Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde yeni yılı Hava Trafik Kontrol görevlileriyle beraber geçiriyoruz. Bütün yolcularımıza hayırlı uçuşlar diliyorum. Emniyetle ve sağlıkla Dubai’ye ulaşmanızı temenni ediyorum. 2016 yılının hepinize sağlık, huzur, esenlik getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “Bugün 2016 yılına girdik, 2015 yılı artık geride kaldı. Bu vesileyle bu gece, ulaştırma ailesinden önce kara yollarında kar mücadelesi yapan ekiplerle Bolu Tüneli civarında beraber olduk. Şimdi de Türkiye havacılığının kalbi olan Devlet Hava Meydanları Hava Kontrol Merkezi’nde arkadaşlarla beraberiz. Her gün binlerce uçağı havaalanlarında halkın gidecekleri yere selametle, emniyetle varmalarını sağlayan havacılığın gerçek kahramanları yüzlerce hava trafik kontrolleri, yol kontrolleri, kule kontrolleri yapan arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde seyahat etmeleri için ve sevdikleriyle yılbaşını rahat bir şekilde geçirmeleri için ailelerinden ayrı burada 7 gün 24 saat fedakârca görev yapmaya devam ediyor. Biz de bu vesileyle onlarla beraber olmayı uygun gördük” diye konuştu.
Bakan Yıldırım, daha sonra Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde çalışan görevlilere baklava ikram etti.