Avrupa'nın En İyi Kargo Havayolu

0
157
Türk Hava Yolları 2014 yılında 1 milyar 819 milyon TL kar etti
Türk Hava Yolları 2014 yılında 1 milyar 819 milyon TL kar etti

Türk Hava Yolları’nın başarılı kargo iştiraki Turkish Cargo “Avrupa’nın En İyi Kargo Havayolu” ödülüne layık görüldü

Türk Hava Yolları’nın başarılı kargo iştiraki Turkish Cargo “Avrupa’nın En İyi Kargo Havayolu” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak uçuş ağı ve filosunu kullanan Turkish Cargo, Air Cargo News Dergisi tarafından 31.si düzenlenen ve sektör genelinde en saygın etkinlik sayılan “Yılın Kargo Havayolu” ödül töreninde “Avrupa’nın En İyi Kargo Havayolu” ödülünün sahibi oldu.

Turkish Cargo’nun çizdiği başarılı büyüme grafiği ve mükemmeliyetçi hizmet anlayışının takdiri olan bu ödül, geçtiğimiz hafta sonu Lancaster London Hotel’de düzenlenen törenle takdim edildi.

Kargo sektörünün en kadim ödülü sayılan “Yılın Kargo Havayolu” ödülleri Air Cargo News tarafından yürütülüyor. Senelik olarak tekrarlanan ve şu anda 31 yaşına ulaşan Air Cargo News ödül etkinliğinde kazananlar kalite, yenilik, verimlilik, hız, güvenilirlik ve vizyon gibi kriterlerin esas alınması suretiyle, müşteriler tarafından gerçekleşen oylama sonucunda belirleniyor. Hizmet ve müşteri memnuniyeti ile kalite konusunda kararlı çeşitli yatırımlarından sonra, Turkish Cargo müşterileri tarafından “Avrupa’nın En İyi Kargo Havayolu” ödülüne layık görülmüştür.

Türk Hava Yolları’nın toplam geliri üzerinde %10 oranında katkısı bulunan Turkish Cargo, 2013 yılında gerçekleştirdiği %22’lik büyüme ile dünyadaki en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olup, 2014 yılının ilk üç aylık döneminde ise %27 oranında artış sergilemiştir.

Turkish Cargo ve kargo uçuş tarifeleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishcargo.com web sitesi ya da 0850 333 0 777 numaralı Alo Kargo hattı üzerinden ulaşılabilir.

Turkish Cargo Hakkında:
İlk uluslararası hava kargo sevkiyatını 1936 yılında gerçekleştirmiş olan Türk Hava Yolları, hali hazırda 247 uçaktan (yolcu uçakları ve kargo uçakları) oluşan filosu ile dünya genelinde 247 varış noktasına uçuş gerçekleştirmekte olan 4 yıldızlı bir havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak, 2000’li yılların başından itibaren kargo hizmetlerini ve operasyonlarını Turkish Cargo çatısı altında sürdürmekte olan hava kargo şirketi, dünya genelinde en çok ülkeye hava kargo hizmeti sunan ve uluslararası alanda hızla büyüyen bir marka. Turkish Cargo hakkında detaylı bilgiye www.turkishcargo.comweb adresinden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları Hakkında:
1933 Yılında 5 uçaktan oluşan bir filo ile kurulan Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, bugün 247  (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 204 uluslararası, 43 yurtiçi olmak üzere dünyada 247 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2013 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 3. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 4. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi” ödülünü alan Türk Hava Yolları, bu yıl da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business İkram Servisi” ödülüne layık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden ulaşılabilir.

Star Alliance Hakkında:
Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya çapında ulaşım, itibar ve kusursuz hizmet sunan ilk küresel havayolu ittifakı olarak kurulan Star Alliance havayolu ittifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödüllerine lâyık görülen Star Alliance’a diğer üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Air India ve mevcut Avianca üyeliği altında katılım gerçekleştirecek Avianca Brazil’in müstakbel üyeler olarak ilân edildiği Star Alliance havayolu ittifakı, genel olarak 193 ülkede 1.269 havaalanına 18.000 ‘den fazla günlük uçuş sağlamaktadır.

THY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here