Atatürk Havalimanında Yiyecek İçecek Hizmeti Sunan BTA, Lokum İhraç Ediyor

1
151

TAV’ın iştiraki olarak havalimanında yiyecek ve içecek hizmeti sunan BTA, kurduğu yeni tesislerde ürettiği lokumları ABD başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmeye başladı

Atatürk Havalimanı’nda yiyecek ve içecek hizmeti sunarak adından söz ettiren BTA, şimdi ise İstanbul Kıraç’ta 23 bin metrekarelik alan üzerine Cakes&Bakes adı altında modern tesisi kurdu.Yaklaşık 5 milyon Euro yatırımla hayata geçirilen bu tesiste 650 kişiye istihdam sağlanıyor. BTA kendi markalarının yanı sıra aralarında dünyaca ünlü kahve ve fast-food zincirlerinin de bulunduğu 58 marka için üretim yapıyor. Tesiste üretilen ürünlerin ihraç edildiği ülkeler arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Gürcistan, Tunus ve Makedonya bulunuyor. Türkiye’den giden ürünler bu ülkelerde havalimanlarındaki BTA noktaları ve şehir merkezindeki fast-food restoranlarında yer alıyor. Bu tesisin cirosunun yaklaşık yüzde 2’si ihracattan oluşuyor.

37 AYRI ÇEŞİT LOKUM ÜRETİLİYOR

Cakes&Bakes üretim merkezinde pasta ve gıda ürünlerinin dışında ‘Loqum’ adı altında üretilen lokumlar, BTA’nın adını dünyaya duyurdu. Bu tesislerde üretilen lokumlar Türkiye’nin lokum üretiminin yüzde 6’sını karşılıyor. Duty-free mağazalarında satılan Loqum adı altında satılan lokumlar 37 ayrı çeşit üretilerek ABD başta olmak üzere bir çok ülkeye de ihraç ediliyor.

90 BİN YOLCUYA HİZMET EDİYOR

BTA, Havalimanlarının ardından İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) arabalı vapurları, feribotları ve iskelelerindeki yiyecek-içecek noktalarının işletmesini de üstlenerek büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 90 bin yolcuya hizmet veren BTA, kısa bir süre önce Maslak’ta açılan kültür-sanat ve yaşam merkezi ‘Uniq’ İstanbul’da 3 bin 300 metrekarelik yiyecek-içecek alanlarının işletmesini de üstlendi.

https://www.canlihaber.com/ataturk-havalimaninda-yiyecek-icecek-hizmeti-sunan-bta-lokum-ihrac-ediyor-20974h.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here