Atatürk Havalimanı’nda yeni bir konsept: ‘Selamlique Cafe’

0
297

Türkiye’ye özgü tatlar, BTA ve Selamlique işbirliği ile Atatürk Havalimanı’nda

Türk kahvesini dünyaya taşıyan Selamlique İstanbul, TAV Havalimanları’nın iştiraki olan yiyecek içecek sektörünün lider firmalarından BTA ile işbirliği yaptı. BTA’nın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde restoranlar mahallesi konseptiyle tasarladığı yeni ve ferah alanda, geleneksel Türk kahvesi ritüelini ve Türkiye’ye özgü lezzetleri günümüze taşıyan ‘Selamlique Cafe’ hizmete girdi. 

TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA’nın, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde pasaport sonrası asma katta hizmete açtığı restoranlar mahallesi konseptinde tasarlanan mekanda; Selamlique İstanbul’un özgün bir tarzla tasarlayıp, ilk kez yiyecek servisi yaptığı ‘Selamlique Cafe’ faaliyete geçti. ‘Selamlique Cafe’nin açılış törenine, Selamlique İstanbul Kurucu Ortaklarından Banu Yentür ile TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ve BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur katıldı.

Selamlique2

Keyifli bir lezzet yolculuğu

Türk kahvesine dünya çapında hak ettiği ilgiyi kazandırmak amacıyla Selamlique İstanbul ile yola çıktıklarını belirten Selamlique İstanbul Kurucu Ortağı Banu Yentür, “Selamlique olarak, geleneksel Türk kahvesi ritüeline; şekerinden doğal aromasına, fincanından kahve kutusuna, pişiriminden sunumuna kadar, bu coğrafyadan beslenen ve tüm dünyaya seslenebilen estetik bir kimlik kattık. Selamlique’ın ilk kez yüksek kalitede ürettiği kahve çeşitleri ve incelikli sunumu ile Türk kahvesini daha çok konuşulur hale getirdik. Bugün Türk kahvesini dünyada yaygınlaştırma hedeflerimiz doğrultusunda, BTA ile yaptığımız işbirliği ile çok önemli bir adım daha atıyoruz. Yepyeni bir konseptle hayata geçirdiğimiz ‘Selamlique Cafe’de, Türk kahvesinin yanı sıra Türkiye’ye özgü tatları, yerli ve yabancı tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Konuklarını keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkaran ‘Selamlique Cafe’yi, yurtiçi ve yurtdışında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, ”Selamlique Cafe ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na yeni bir renk katmaktan mutluluk duyuyoruz. BTA olarak tüm dünyada 16 havalimanında, İDO noktalarında ve UNIQ İstanbul gibi yaşam alanlarında her gün yüz binlerce misarifimize hizmet veriyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek buna uygun konseptler yaratıyoruz. Aynı zamanda dünyaca ünlü markalarla işbirliği yaparak onları da yarattığımız konseptler çerçevesinde misafirlerimizle buluşturuyoruz. Türk kahvesini tüm dünyada tanıtmak ve sahip olduğu potansiyeli hayata geçirmek üzere yola çıkan Selamlique ile işbirliğimize bu anlamda önem veriyoruz. İşbirliğimizin önümüzdeki dönemde yeni projelerle güçlenmesini umuyoruz” diye konuştu. 

Selamlique

Yolcular özel hatıralarla uğurlanıyor

Selamlique Cafe’, alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip BTA işbirliğiyle, yolcuların özel talep ve beklentilerini karşılamak, keyifli bir mekanda en üst seviyede memnuniyet sağlamak için özel olarak dizayn edildi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali hava tarafında, dış hat yolcuları için geliştirilen 40 kişilik oturma kapasitesi ve 92 metrekarelik büyüklüğe sahip ‘Selamlique Cafe’, İstanbul’dan ayrılacak yolcuları, zengin Türk kültürünün izlerini taşıyan çok özel hatıralarla uğurluyor.

Bugün 12 ülkede 7 mağaza, 20’nin üzerinde satış noktası ve kafe ile Türk kahvesinin benzersiz lezzetini dünyaya taşıyan Selamlique İstanbul; Avrupa, ABD, Körfez Ülkeleri ve Uzakdoğu dahil çok geniş bir coğrafyada, özel tasarımlı aksesuar, lokum, çikolata ve şekerlemelerini de tüketicilerin beğenisine sunuyor.

BTA Food and Services Group hakkında: 

BTA hakkında: 

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan, Suudi Arabistan’da toplam 16 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 300’ü aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 6 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 1500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. BTA, Gıda 360 ile ise İstanbul, İzmir ve Antalya’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına, tedarik ve dağıtım hizmeti sunuyor. BTA’nın bir diğer iş kolu ise havalimanı oteli işletmeciliği… Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

www.bta.com.tr

Selamlique İstanbul Hakkında
Özel üretim ve özgün tasarımlarla hazırlanan yüksek kaliteli tekstil ürünleri ile uluslararası bir marka haline gelen Haremlique İstanbul’un kurucuları Caroline Koç ve Banu Yentür, 2009 yılında Selamlique İstanbul’u hayata geçirdi. Geleneksel Türk kahvesi sunum ve içim ritüelini geçmişten günümüze taşıyan Selamlique İstanbul; Türk kahvesini ilk kez yüksek kalitede ve ‘Geleneksel’, ‘Okkalı’, ‘Tarçınlı’, ‘Çikolatalı’, ‘Kakuleli’, ‘Damla Sakızlı’, ‘Kafeinsiz’ olmak üzere 7 farklı çeşitte pazara sunarak, kahve sektörünün öncü, yenilikçi markası oldu. Selamlique İstanbulArçelik işbirliği ile global pazara sunduğu Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi ile Türkiye’nin geleneksel lezzetini dünyaya taşımaya başladı. Selamlique İstanbul, İzmir’deki fabrikasında dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden ürettiği Türk kahvesi çeşitlerini ve kapsüllerini, bugün geniş bir coğrafyadaki mağaza, kafe ve satış noktalarında tüketicilerle buluşturuyor. Selamliqueİstanbul, kahve çeşitlerinin yanı sıra özel tasarımlı aksesuar, lokum, çikolata ve şekerlemelerini de tüketicilerin beğenisine sunuyor.
www.selamlique.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here