Amadeus aggregator olarak IATA Seviye 3 NDC sertifikası aldı

0
131

Amadeus aggregator olarak IATA Seviye 3 NDC sertifikası aldı

Amadeus bir aggregator ve IT tedarikçisi olarak çift IATA Seviye 3 NDC sertifikası alan ilk tedarikçilerden biri oldu.

Amadeus Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinden (IATA) aggregator olarak seviye 3 New Distribution Capability (NDC) sertifikası aldı. Bu sertifika Amadeus’un daha önce IT tedarikçisi olarak aldığı seviye 3 NDC sertifikası ile birlikte onun çift seviye 3 sertifikaya sahip ilk tedarikçilerden biri olmasını sağladı.  Seviye 3, en yüksek NDC sertifikasyonu olup Teklif ve Sipariş Yönetimi yapma becerisini ortaya koyan şirketlere veriliyor. Bu, Amadeus’un havayollarından NDC tekliflerini alarak bu teklifleri seyahat şirketlerine dağıtabildiği anlamına geliyor.

Amadeus, NDC-X programıyla hava yolu şirketlerini ve seyahat şirketlerini NDC standardında birbirine bağlıyor. Bu sertifika Amadeus’un programa bu yılın başında katılan lider bir online seyahat acentesi olan Travix ile birlikte çalışması sonucunda elde edildi.

Amadeus NDC-X programı Başkan Yardımcısı Gianni Pisanello, “Online lider Travix ile birlikte çalışmaktan ve sektörde çift seviye 3 NDC sertifikalarına sahip olan ilk tedarikçilerden biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. NDC-X programı bütünüyle uygulanıyor ve bu Amadeus’un NDC’nin sektör için gerçek anlamda kullanılmasını sağlamasının son örneği. Hava yolu müşterilerimizin yeni NDC içeriklerini global seyahat şirketleri ağımıza ihtiyaçları ölçüsünde sunmalarını sağlama misyonumuzda büyük ilerleme kaydediyoruz” dedi.

Travix CEO’su John Mangelaars şöyle konuştu: “Amadeus’la NDC-X programının bir parçası olarak online seyahat şirketlerine NDC ve NDC dışı toplu içeriklere erişim olanağı sağlayacak bir çözüm tasarlamak için birlikte çalıştığımız heyecan verici birkaç ay geçirdik. Bu yılın ilerleyen zamanlarında ekiplerimiz Amadeus aracılığıyla “alışveriş, sipariş ve ödeme” yapılmasına yönelik bu NDC çözümünü kullanmaya başlayacak. Son sertifikasyon, ortaklığımızın gücünü ve IATA’nın NDC standardını kullandığımızda ulaştığımız kapasiteyi gösteriyor.”

IATA New Distribution Capability Programı Direktörü Yanik Hoyles ise şunları söyledi: “Amadeus bir aggregator olarak NDC Serviye 3 sertifikasını alarak, NDC’nin sektörde yaygınlaşmasına katkıda bulunma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Aynı zamanda hava yolu ile seyahat edenler için daha iyi bir alışveriş deneyimi sunacak olan yeni bir hava yolu perakendeciliği dönemini destekliyor. Bu sertifikasyon Amadeus’un bugüne kadar kaydettiği büyük ilerlemeyi somut olarak gösteriyor ve sonraki adımları görmek için sabırsızlanıyorum.”

Amadeus 2016’da IT tedarikçisi olarak seviye 3 NDC sertifikası almıştı ve kısa bir süre önce, NDC standardının bu yıl Mart ayında kullanıma sunulan son versiyonu olan versiyon 18.1 için bu sertifikayı yenileyen ilk şirket oldu. Bu sertifikalar Amadeus’un NDC’de ilerlemeyi teşvik etme yolculuğunda kilometre taşları niteliğinde. Bu yıl Amadeus, Amadeus’taki tüm NDC etkinliklerini -IT sağlayıcısı ve aggregator olarak- tek bir çatı altında toplayan NDC-X programını başlattı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here