Amac Aerospace Turkey, Dassault Falcon Yetkili Servis Merkezi Oldu

0
157

AMAC Aerospace Turkey’in, havacılık hizmetleri alanına yaptığı hızlı ve başarılı girişten sonra, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tesisine, Dassault Falcon tarafından ‘Yetkili Servis Merkezi’ statüsü verildi.

İş jeti bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, önemli bir başarıya imza attı.

Bu sene içerisinde Falcon 900 ve Falcon 900EX EASy modelleri için EASA Part-145 onayı alan AMAC Aerospace Turkey’in, Falcon 2000 ve Falcon 2000EX EASy serisi için bakım onayını yaz aylarında ve Falcon 7X onayını ise yıl sonuna kadar alması öngörülüyor.

Dassault Aviation tarafından Yetkili Servis Merkezi statüsü verilen AMAC Aerospace Turkey, dünyada yılın en önemli havacılık fuarlarından bir tanesi olarak kabul edilen Avrupa İşjeti Havacılık Konferansı ve Fuarı – EBACE 2014’te Yetkili Servis Merkezi (ASC) plaketini aldı. Yetkili Servis Merkezi (ASC) plaketi, Dassault Aviation Kıdemli Başkan Yardımcısı Jacques Chauvet tarafından AMAC Aerospace Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kadri Muhiddin’e takdim edildi. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’nın vermiş olduğu EASA sertifikasyonu ile bakım hizmetleri kapasitesi artan AMAC Aerospace Turkey, Falcon 900/900EX EASy bakım yetkisinin yanısıra Pilatus PC-12 NG serisi uçaklarda da üs ve hat bakım hizmetlerini gerçekleştiriyor.

Falcon Operatörleri Artık Daha Rahat

Türkiye ve bölgesindeki uçak türleri için geniş bir yelpazede hizmet sunmayı amaçlayan AMAC Aerospace Turkey, hizmetlerini daha da genişletmeyi hedefliyor. Dassault Falcon’dan ASC plaketi almaktan ötürü büyük bir onur yaşadıklarını söyleyen AMAC Aerospace Turkey’in Operasyon Direktörü Atilla Güney:” Amac Aerospace Turkey olarak hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Amacımız, Dassault Falcon uçak sahip ve operatörlerine her zaman ‘first class’ bakım hizmet ve desteği vermektir.” dedi.

2013 yılında Türkiye’de bakım hizmeti vermeye başlayan, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1.500 metrekarelik hangarı bulunan VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, aynı zamanda Pilatus PC-12NG’nin de Türkiye ve Ortadoğu satış haklarını elinde bulunduruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here