Alanya için Tarihi uçuş

0
134

Hasankeyf isimli Airbus 320 uçağı, bugün 09.40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Alanya Gazipaşa Havalimanı’na gerçekleştireceği ilk uçuş için kalkış yaptı. Uçakta TGF Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim’in yanı sıra bir medya ordusu bulunuyor.

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na bugün başlayacağı tarifeli seferler Alanyalı turizmcileri sevince boğdu. Hasankeyf isimli Airbus 320 uçağı, bugün 09.40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Alanya Gazipaşa Havalimanı’na gerçekleştireceği ilk sefer için kalkış yaptı. Uçakta Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim’in yanı sıra bir medya ordusu var. THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur başkanlığında bir THY heyetinin de içinde bulunduğu uçağı, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu karşılayacak.
THY’nin GZP’ye düzenleyeceği tarihi seferlerin havalimanının tanınırlılığına büyük katkı sağlayacağını vurgulayan turizmciler uzun zamandır bu gelişmeyi beklediklerini dile getirdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, THY’nin GZP’ye inmesinin yurtdışına uçacak insanlar için çok önemli olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, “Çünkü THY’nin yurtdışı bağlantıları çok geniş. THY’nin GZP’ye inmesiyle biz GZP iç hatlar programını tamamlamış olduk. THY’nin müşteri potansiyeli var. THY’nin GZP’ye inmesiyle bu havayolu şirketinin müşteri sayısı artacak. Bu gelişmenin kış turizmine de etkisi olacak. Yurtdışından Antalya ya da İstanbul üzerinden Antalya uçuşları gerçekleştiriliyor. THY dünyadaki en iyi hava yollarından birisi. Birçok insan THY’yi tercih ediyor. Artık GZP alternatifiyle insanlar bu bölgeye gelebilecek. Geçmişte Galatasaray THY ile Alanya’ya gelmek istemişti ama THY, GZP’ye inemeyeceğini söylemişti. Artık Alanya’ya herkes gelebilecek. Yaşanacak gelişme kış turizmine çok büyük katkı sağlayacak. Böylelikle Türkiye’deki çoğu uçuş firmaları GZP’ye inmiş olacak” dedi.

‘SON DERECE SEVİNÇLİYİZ’

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de, “THY uluslararası bir marka. THY’nin GZP’ye inecek olması son derece önemli. Son derece sevinçliyiz. Bundan sonra GZP çok daha olumlu bir noktaya gelecektir. Havalimanı daha da olumlu noktaya gelmeye devam edecektir. THY uluslararası bir markla olduğu için bu durum GZP’nin bu havalimanının tanınırlılığı için son derece önemli. THY uluslararası bir marka olmasından dolayı bu anlamda GZP’nin gelişmesi için son derece önemli katkısı olacaktır. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

‘THY İLE DÜNYAYA BAĞLANACAĞIZ’

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Faik Kaptanoğlu ise, “THY’nin GZP’ye inmesi bizim için çok önemli. Bu gelişmeyi uzun zamandır bekliyorduk. Bu bizim için tarihi bir an. Seferler kış ayları boyunca da devam edecek.  Bu kış turizmi için de faydalı olacağını düşünüyorum. Sadece İstanbul üzerinden değil, diğer bağlantılarla da THY’yi kullanan yolcuların GZP’ye inmesi çok önemli. ‘Pegasus bizi dünyaya bağladı’ diyoruz ama THY ile dünyanın her yerine bağlanacağız. THY’nin GZP’nin tanınırlılığına katkısı olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

https://www.yenialanya.com/guncel/tarihi-ucus-h95347.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here