3B BASKI TEKNOLOJİLERİ TÜM DETAYLARIYLA ULUSLARARASI SEMPOZYUMDA KONUŞULACAK

0
141
Faith Lennox, 7, adjusts her helmet before riding her bicycle with her newly 3D printed hand outside Build it Workspace in Los Alamitos, Calif., Tuesday, March 31, 2015. The oldest of three children, Faith had compartment syndrome when her position during childbirth cut off the flow of blood to her left forearm, irreparably damaging tissue, muscle and bone. After nine months of trying to save the limb, doctors determined they had to amputate just below the elbow. Faith got to pick the colors, her favorite pink, blue and purple, like the ones on the tank top she was wearing. (AP Photo/Damian Dovarganes)

3B BASKI TEKNOLOJİLERİ TÜM DETAYLARIYLA ULUSLARARASI SEMPOZYUMDA KONUŞULACAK

 

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve oldukça ilgi gören 3D yazıcılarda üç boyutlu baskı teknolojileri, günlük yaşamda kullanılabilecek birçok ürünün tasarlanarak hayatımıza entegre edilmesini sağlıyor. Tasarım ve yapılabilecekler konusunda, sınırların olmadığı bir dünya yaratan yazıcılar ile banyo seramiğinden implant dişlere, protez kollardan otomotiv yedek parçalarına kadar birçok alanda ürünün 3 boyutlu çıktısı alınabiliyor. Pazarın büyüklüğünün farkında olan Demos Fuarcılık, ‘3D PRINT EXPO TURKEY’ fuarı ile eş zamanlı olarak “3B BASKI TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU”nu 5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Pullman Otel’de organize ediyor.

3D_Print_Expo

Başta makine ve otomotiv sanayine olmak üzere inşaat-yapı, sağlık ve kozmetik sektörlerine büyük hareket getirecek “3D Print Expo”; Marmara Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Karabük Üniversitesinin desteğiyle 3 boyutlu baskı teknolojilerinin konuşulacağı “3B Baskı Teknolojileri Uluslararası Sempozyumu” ile eş zamanlı başlıyor. Demos Fuarcılık tarafından 5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar ve uluslararası nitelikteki sempozyum; makine üreticilerinin, otomotiv imalat ve yan sanayicilerinin yanı sıra doktorların, mimarların ve inşaat mühendislerinin de yoğun ilgisini çekecek.

Diş implantı artık 3 boyutlu yazıcılardan da basılabilecek

1980’li yıllarda temelleri atılmış olan, 3D baskı teknolojisi 2000’li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Var olan her nesneyi bir çeşit ’klonlama’ özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21.yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

3B yazıcılarda üç boyutlu baskı teknolojileri; giyimde, sağlık sektöründe, makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, aksesuar, ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda vb. birçok alanda kullanılıyor.

Uluslararası nitelikte organize edilen sempozyumda öne çıkan başlıklar ise şöyle;

§Kişiye Özel Refleksoloji Tabanlıkların Tasarımı,

§3B Yazıcı ile Kişiye Özgü İmplant Tasarımı ve Üretilmesi,

§3 Boyutlu Yazıcı Tasarımı ve Ürün Testi,

§Profesyonel Makyaj Alanında 3B Baskı Teknolojilerinin Kullanımı,

§Yaş Pasta Süslemeleri İçin 3B Yazıcı Tasarımı ve Prototipi ve

§Silah Mekanik Sistemleri İçin 3B Eğitim Modellerinin Geliştirilmesi.

Türkiye’de de bu konunun üzerine düşen birçok firma var. Demos fuarcılık da teknolojinin gelişimi ve sektörün büyümesi amacı ile Türkiye’de ilk kez ‘3B Baskı Teknolojileri

Uluslararası Sempozyumu’nu düzenleyerek yurt içi, yurt dışı sektör temsilcilerini ve alanında uzman akademisyenleri bir araya getiriyor. Sempozyumu takip etmek isteyenler biletlerini Biletix’ten alabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here