Anasayfa / Havacılık / IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ Başladı

IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ Başladı

Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ dünyanın dört bir tarafından gelen 200 havayolu yetkilisinin katılımı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, önceliklerinin emniyet ve bunu sağlayacak olan eğitim olduğunu söyledi. Havacılığın temelinin eğitim olduğuna dikkat çeken Aycı “Eğitim tüm operasyonumuzu kapsıyor. Bugün yükselmemizdeki en önemli faktör eğitim” diye konuştu.

İlker Aycı dünyanın en büyük havalimanının 29 Ekim’de kapılarını açacağını belirterek “Bu havalimanı, Türk Hava Yolları’nı daha da büyütecek. Büyümek için iyi eğitim şart” diye konuştu.

İlker Aycı daha sonra Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından hazırlanan 3D gözlükle eğitim yapılmasını sağlayan sistemleri inceledi. Yolcuya Sanal Gerçeklik ile sunulan uçuş, yer hizmetleri ekiplerinin özel gözlük takarak yaptıkları uygulamalı eğitim simülatörlerini deneyen Aycı, geleceğin eğitimlerinde e-learning ve bu tür sanal araçların önemli bir etkisinin olacağını söyledi.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Hava kargo talebinin yirmi yılda iki katına çıkması bekleniyor

Hava yolu ile ilgili küresel talebin önümüzdeki yirmi yılda iki katına çıkacağı bekleniyor. Bu talebi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<