Anasayfa / Havacılık / DHMİ Yönetimi Anıtkabir’de
DHMİ Yönetimi Anıtkabir - 86.yıl anıtkabir
DHMİ ​​​Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş ve beraberindeki heyet, DHMİ'nin kuruluşunun 86. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti

DHMİ Yönetimi Anıtkabir’de

DHMİ ​​​Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş ve beraberindeki heyet, DHMİ’nin kuruluşunun 86. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarından oluşan heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyduktan sonra Misakı Millî Kulesi’ne geçti. Buradaki Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Ateş, deftere şunları yazdı:

Büyük Atatürk!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 86. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle huzurundayız.

Gösterdiğin hedefler doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştiren Türkiye, diğer alanlarda olduğu gibi sivil havacılıkta da büyük bir aşama ve mesafe kaydetmiş, dünya nezdinde saygı uyandıran bir noktaya ulaşmıştır. DHMİ olarak biz de Türkiye’nin zafer anıtı İstanbul Havalimanı gibi dünyanın gıpta ettiği havacılık projelerini hayata geçirerek ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine yükseltme idealine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, inşallah ilelebet payidar kalacak, kuruluşumuz da 86 yıllık birikim ve tecrübesi ile daha büyük eser ve hizmetlere imza atacaktır.

Mekânın cennet, ruhun şad olsun.

Mehmet Ateş

DHMİ Yönetim Kurulu Başkan 
ve Genel Müdür Vekili​

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

AIR ASTANA APEX ÖDÜLLERİNDE 5 YILDIZ ALDI

Air Astana APEX 5 Yıldız Ödülünü aldı   Air Astana, 9 Eylül tarihinde APEX (Havayolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<