Latest Posts

Türk Hava Yolları uçuş ağını Filipinler’deki yeni destinasyonu Cebu City ile genişletti

82 / 100

Türk Hava Yolları uçuş ağını Filipinler’deki yeni destinasyonu Cebu City ile genişletti

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları Filipinler’e ilk direk uçuşunu 30 Mart 2015 tarihinde Manila’ya 3 frekans uçuşları ile başlatmıştı. Bayrak taşıyıcı, sürekli büyüyen uçuş ağına Cebu City’i ekleyerek Filipinler’deki ağını da 3 Ocak 2022’de gerçekleştirdiği uçuş ile genişletti.

            Haftada karşılıklı üç uçuş gerçekleştirilen yeni rota Filipinler’deki her iki destinasyona da hizmet veriyor. İstanbul Havalimanı (IST) – Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı (MNL) – Mactan-Cebu Uluslararası Havalimanı (CEB) rotasını izleyecek olan uçuş dönüş yolunda ise CEB-MNL-IST rotasını takip edecek. Bu yeni destinasyon ile bayrak taşıyıcı Cebu City’i de dünyanın 120’den fazla ülkesindeki 320’den fazla destinasyona bağladı.

cebu

            Filipinler’in en eski şehri olan Cebu City, ekonomik ve kültürel önemi sebebi ile “Güney’in Kraliçe Şehri” olarak da anılmaktadır. Uzaktan çalışma çözümleri için büyük bir merkez olan Cebu ayrıca ülkenin ikinci en büyük deniz limanına da ev sahipliği yapmaktadır. Güçlü turizm endüstrisi ile Cebu City bayrak taşıyıcının uçuş ağına kattığı önemli bir değer.

Tarifeli uçuş saatleri;

    UÇUŞGÜNLERKALKIŞVARIŞ
       TK264Pazartesi, Perşembe, CumartesiIST21:15MNL13:30+1
       TK264Salı, Cuma, PazarMNL15:05CEB16:25 +1
       TK265Pazartesi, Çarşamba, CumartesiCEB2:25MNL3:45
TK264Pazartesi, Çarşamba, CumartesiMNL5:25IST13:25+1

*Bütün saatler lokaldir.

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com üzerinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

filipinler cebu
filipinler cebu

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 373 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 279 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 329 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 195 ülkedeki 1.250’nin üzerinde havalimanına 19.000’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) olan Juneyao Airlines tarafından da, yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

Latest Posts

POPULER