Latest Posts

SİNGAPUR HAVA YOLLARI TAHLİYE VE KARGO UÇUŞU

Singapur Hava Yolları, tahliye uçuşu gerçekleştirmek ve aynı zamanda kargo taşımacılığı yapmak üzere aşağıdaki uçuşları planladı.

SQ392 / 09 Haziran / Singapur – İstanbul   00:30 – 06:30
SQ391 / 10 Haziran / Istanbul – Singapur   01:00 – 16:30
SQ966 / 10 Haziran / Singapur – Jakarta    18:30 – 19:20


Pandemi sürecinde uçuşların iptal edilmesi sebebiyle Singapur’da kalan Türk vatandaşlarını sabah saatlerinde İstanbul’a ulaştıran Singapur Hava Yolları, kalkış uçağında ise Türkiye’de kalan Singapur ve Endonezya vatandaşlarını taşıyacak. Covid-19 sonrası Singapur Devleti transit yolcu taşımacılığına izin vermediği için, alınan özel izinlerle Endonezya’ya gidecek olan vatandaşlar, Singapur Changi Havalimanı’nda uçaktan inmeyecekler ve aynı uçak ile Jakarta’ya devam edeceklerdir.

Alınan hijyen önlemleri kapsamında, kabin mürettebatımızın yolcularla temasını azaltmak için İstanbul – Singapur hattında her öğünde sadece 1 çeşit yemek ikramı yapılacaktır. Singapur – Jakarta hattında yemek ikramı paket şeklinde servis edilecektir. Uçaktaki tüm basılı malzemeler kaldırılmış olup, girişte tüm yolculara maske, el dezenfektanı ve dezenfektanlı mendillerden oluşan kit dağıtılacaktır.

Şirketimizin aldığı tedbirler gereği Economy kabinde, herhangi bir yolcunun kendini kötü hissetmesi halinde diğer yolculardan izole edilmesi amacı ile bazı koltuklar boş bırakılacaktır. Uçağa binecek tüm yolcular İstanbul Havalimanı’na giriş anından itibaren tüm uçuş boyunca maskeli olmak durumundadırlar.
Kabin ekibimiz ise maske, siperlik ve eldiven ile hizmet edeceklerdir. El bagajlarının kabine alınmayarak kargo bölümünde taşınacağı uçuşta Türkiye’den ihraç edilen gıda ve tekstil ürünleri yer alacak. Endonezya’ya seyahat edecek tüm yolcuların Endonezya Devleti’nin kuralları gereği yanında Covid-19 negatif olduklarını gösteren belgeler olacaktır.sq tahliye 1
b2044aa0 4cdf 4b68 ab00 96a624464170

Latest Posts

POPULER