Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Rusya ile Türkiye arasında yeni rotalar

Rusya ile Türkiye arasında yeni rotalar

63 / 100

Rusya ile Türkiye arasında yeni rotalar

Pegasus Havayolları, Rusya ile Türkiye arasında dört hatta daha uçma hakkını aldı

Türk makamları, LCC havayolu Pegasus Havayolları’na Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki dört yeni rotada belirlenmiş taşıyıcı statüsü verdi. Bu, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hava Taşımacılığı Dairesi Başkanlığı’ndan gelen bir yazıya atıfta bulunularak bildirilmiştir .

Belgeye göre Pegasus Havayolları aşağıdaki şehirler arasında taşıyıcı olarak belirlendi:

  • Ankara – Moskova ( ikinci Türk taşıyıcı)
  • Ankara – St. Petersburg (ilk taşıyıcı)
  • Antalya – Rostov-on-Don (ilk taşıyıcı)
  • Antalya – Zhukovsky (ilk taşıyıcı)

Uçuşlar haftanın 7 günü planlanmıştır. Ancak, Rostov-na-Donu Havaalanı’nın hala kapalı olması nedeniyle, dört uçuştan en az birinin yakın gelecekte başlatılmayacağı açıktır.

Rosaviatsiya dün, Rus hava taşıyıcılarının Türkiye’nin Nevşehir Kapadokya Havalimanı‘na uçuş gerçekleştirebileceklerine dair bir mesaj yayınladı . Rusya Federasyonu havacılık otoriteleri ile Türkiye arasındaki anlaşma, Rusya’nın uçuş düzenlemek için Türkiye’de sekiz ek havalimanı seçebileceği anlamına geliyor. Kapadokya bunlardan ilki ama uçuşların tam olarak ne zaman planlandığı belli değil.

Pobeda ve Pegasus Rusya-Türkiye arasında yeni uçuşlara başlarken, Rus hava yolu şirketlerinin Kapadokya Havalimanına uçuş yapmasına izin verildi.

Rusya ile Türkiye arasında yeni rotalar 21 Mart 2023

Pobeda 7 şehirden Antalya’ya uçacak

Aeroflot’un düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda ise 1 Haziran’dan itibaren Rusya’nın Chelyabinsk, Ekaterinburg, Volgograd, Vladikavkaz, Perm, Mahaçkale ve Kazan şehirlerinden Antalya‘ya tarifeli uçuşlara başlayacak. Havayolunun hali hazırda Antalya-Moskova uçuşları devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu