Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Kanada, 1 Nisan’dan itibaren Aşılanmış Yolculardan test istemiyor

80 / 100

Kanada, 1 Nisan’dan itibaren Aşılanmış Uluslararası Yolcular için Tüm COVID Test Gereksinimlerini Kaldırdı


Kısmen veya hiç aşılanmamış yolcuların gelmeden önce test yaptırmaları gerekecek.

Kanada hükümeti sınırların yeniden açılmasına yönelik önemli bir hamleyle, Kanada’ya gelen tam aşılı uluslararası yolcular için Covid ile ilgili tüm test gerekliliklerini sonlandırdığını duyurdu. Yeni kurallar, Kuzey Amerika ülkesine kara, hava ve deniz yoluyla giren yolcular için geçerli.

kanada

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, şunları söyledi:

Düşen COVID-19 vaka sayıları, Kanada’nın yüksek aşılama oranları ve seyahat için katı aşı gereklilikleri ile birleştiğinde, Hükümetimizin sınırımızdaki önlemleri güvenli bir şekilde hafifletmeye yönelik temkinli ve ölçülü yaklaşımında sonraki adımlar için zemin hazırladı.

Kanada‘ya seyahat edenler için giriş öncesi test gerekliliklerinin kaldırılmasıyla, Kanada’nın ulaşım sistemi pandemiden kurtulurken, Kanadalıların kişisel ve iş seyahati için ortaya çıkan fırsatlardan güvenli bir şekilde yararlanmalarını kolaylaştıracak.”

kanada

Artık varış öncesi test yok


Mevcut kurallar, ülkeye gelen tüm uluslararası yolcuların, aşı durumlarına bakılmaksızın, giriş öncesi COVID-19 test sonucu vermelerini zorunlu kılıyor. Negatif antijen ve moleküler testleri, tarifeli uçuş kalkış saatinden 24 veya 72 saat önce yapılmalı. Kalkıştan 10-180 gün önce alınan pozitif antijen testi de kabul ediliyor.

1 Nisan 2022’den itibaren, Kanada tarafından “tam aşılı” olarak tanınan yolcuların varışta bir test sonucu vermesine gerek kalmayacak. Kanada yasalarına göre tam aşılı kabul edilip edilmediğinizi buradan kontrol edebilirsiniz. Ancak, kısmen aşılı veya aşısız yolcular için belirtilen gereklilikler değişmeden kalıyor.
Kanada Halk Sağlığı Kurumu, tam aşılı olarak nitelendirilen yolculardan bile varışta rastgele zorunlu moleküler test yaptırmalarının istenebileceğini açıkladı.

kanada

Air Canada kararı memnuniyetle karşıladı


Hükümetin Kanada’ya girişi kolaylaştırma kararı, ülkede faaliyet gösteren tüm havayolları için iyi bir haber. Air Canada, pandemi sonrası dünyada havacılığın iyileşmesine büyük bir destek olacağını söyleyerek, duyuruyu memnuniyetle karşıladı.

Air Canada’nın Hükümet ve Halkla İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Rheault, şunları söyledi:

“Federal hükümet tarafından bugün yapılan duyuru, Kanada ekonomisine önemli katkıda bulunan tüm seyahat ve turizm endüstrisi için mükemmel bir haber. İnsanlar seyahat etmeye ve sevdikleriyle yeniden bağlantı kurmaya hevesli ve uçuş öncesi testlerin sona ermesi, seyahat severlere fayda sağlayacaktır.

Kanada yeniden açılma konusunda dünyanın diğer ülkelerine katılıyor, yaz seyahat sezonunu dört gözle bekliyoruz. Kalkış öncesi testlerin kaldırılması Kanada’nın seyahat ve turizm endüstrisinin toparlanmasını hızlandırmaya ve teşvik etmeye devam edecek.”

Kanada, gelen yolcular için önemli rahatlamalar sağlayan dünya çapındaki diğer birçok ülkeye katılıyor. Listede, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan gibi ülkeler var. Artık küresel aktif Korona virüs vakaları önemli ölçüde düştüğüne göre, havayolları, havaalanları ve hükümetler benzer şekilde turizm ve seyahatte büyük bir ivmeye hazırlanıyor.

İçerik: simpleflying.com

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu