ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Turkish Cargo Bursa’nın sanayi mallarını dünya pazarlarına ulaştıracak

Türk Hava Yolları Turkish Cargo ile anlaşma yapıldı. Bursa’nın sanayi mamulleri ve sebzesi, meyvesi Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan dünya pazarlarına ulaştırılacak.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Lojistik AŞ’nin çalışmaları kapsamında Yenişehir Havalimanı hava kargo taşımacılığı 2019’un nisan ayında yapılmaya başlanmıştı. Ancak birkaç tarifeli seferin ardından gerek yeterli hacim oluşmaması, gerekse maliyetlerin yüksekliği gibi nedenlerle hava kargo taşımacılığına ara verilmiş ve yükler Bursa’da gümrüklenerek kapalı kasa araçlarla İstanbul’a sevk edilmişti. Ancak bu süreç de bir süre sonra kesintiye uğradı. 

Türk Havayolları’nın Turkish Cargo firması ile anlaşmaya varıldığını ve Yenişehir Havalimanı’ndan kargo taşımalarının başlayacağı ifade ediliyor. Konuyla ilgili resmi açıklamanın gelecek hafta yapılması bekleniyor.

Yenişehir Havalimanı’nın kargo taşımacılığı konusunda canlandırılması ve bölgede lojistik üs olması için Lojistik firmaları ve havayolu yetkililerinin bir araya gelerek açıklamalarda bulunacağı belirtiliyor.

Bursa ve çevresinde hava kargo taşımacılığı ürün segmeninde otomotiv, tekstil ve yaş sebze-meyvenin ciddi bir potansiyel olduğu biliniyor. Bu kapsamda BTSO Lojistik A.Ş.’nin havaalanında 9 bin 460 metrekare kapalı, 10 bin metrekare açık alana sahip kargo ünitesi bulunuyor. Tesisin AB ülkelerine direkt uçuş yapabilme izni de bulunuyor.

Tc 08 B777 Fleet Truck Rgb
Turkish Cargo Bursa’nın sanayi mallarını dünya pazarlarına ulaştıracak 2

Latest Posts

POPULER