Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluManşetTurkish TechnicTurkish Technic Haberleri

Türk Hava Yolları Teknik’ten Air Serbia’ya Üs Bakım Hizmeti 

83 / 100

Türk Hava Yolları Teknik’ten Air Serbia’ya Üs Bakım Hizmeti 

 

Bölgesinin ve dünyanın en büyük uçak bakım-onarım hizmeti sağlayıcılarından biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Sırbistan’ın bayrak taşıyıcı hava yolu operatörü Air Serbia arasında; 4 adet Airbus A320 ailesi ve 1 adet A330 olmak üzere 5 uçaklık üs bakım anlaşması imzalandı.

 

Anlaşma kapsamındaki ilk uçağın (A320ceo) üs bakım çalışmalarına Atatürk Havalimanı Tesislerinde başlandı, ilgili uçağın bakım çıkışı şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. Anlaşma dahilindeki diğer 4 uçağın bakım operasyonlarının, ilerleyen aylarda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Atatürk Havalimanı Tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

türk hava yolları teknik

 

İmzalanan yeni bakım anlaşması ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, Air Serbia ile olan iş birliğimizi yeni anlaşmalar ile güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Airbus tipi uçakların bakım-onarım operasyonları konusunda onlarca yıllık tecrübeye sahibiz. Sunduğumuz kaliteli ve güvenilir bakım-onarım hizmetlerimiz ile Air Serbia’nın beklentilerini karşılamaya hazırız.” dedi.

 

 

 

 

Air Serbia CEO’su Jiri Marek ise “Operasyonel verimliliğimizi artırmak ve yolcularımıza daha iyi bir seyahat deneyimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız bu anlaşma ile Airbus filomuzdaki uçakların bakımını Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye emanet ediyoruz. Bu sözleşmenin, iki şirket arasında mükemmel bir ortaklığın başlangıcı olduğuna inanıyoruz.” yorumunda bulundu.

 

türk hava yolları teknik

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Hakkında:

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP:TKT); Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, 9.500 kişiden oluşan uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., merkezi operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesisleri ile iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

 

Air Serbia Hakkında:

 

Sırbistan’nın ulusal hava yolu şirketi, Ekim 2013’ten bu yana Air Serbia adı altında faaliyet göstermektedir. Air Serbia, Haziran 1927’de kurulan ve küresel sivil havacılık sektörünün liderleri arasında yer alan Aeroput’un ardıl şirketidir. 1961 yılından bu yana Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

 

Air Serbia, hem yolcu hem de kargo taşımacısı olarak Avrupa, Akdeniz, Kuzey Amerika, Asya ve Afrika’da 70’ten fazla tarifeli ve charter varış noktasına sefer gerçekleştirmektedir. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na ek olarak Niş Büyük Konstantin Havalimanı ve Kraljevo yakınlarındaki uluslararası Morava Havalimanı’ndan da uçmaktadır.

 

Air Serbia, Sırbistan’da havacılığın ve Sırp seyahat ve turizm endüstrisinin gelişmesinde kilit bir rol oynamaktadır. Şirketin önceliği, yolcularına olağanüstü kalitede hizmet sunmaktır. Temel amaç, uçtukları sınıf ne olursa olsun yolculara, uçuşları sırasında maksimum konfor sağlamaktır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu