Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Türk Hava Yolları “Hezarfen” uçuş simülatörünü misafirlerinin deneyimine sundu

81 / 100

Türk Hava Yolları “Hezarfen” uçuş simülatörünü Özel Yolcu Salonu’nda misafirlerinin deneyimine sundu

Yolcularına seyahatin her aşamasında beklentilerinin ötesinde ayrıcalıklar yaşatmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndaki Özel Yolcu Salonu Lounge Business’ta sanal uçuş simülatörü Hezarfen Uçuş Deneyimi’ni hayata geçirdi.

Türk havacılık tarihinde uçmayı başaran ilk kişi olarak tarihe geçen H. Ahmed Çelebi’den esinlenerek günümüz teknolojisiyle hayata geçirilen uçuş simülatörüyle yolcularımız; sanal gerçeklik (VR) gözlükleriyle İstanbul’u sanal ortamda gezme fırsatı bulacak.

hezarfen

H. Ahmed Çelebi’nin uçuş rotası olan Galata Kulesi’nden başlayan sanal turla, misafirlerimiz Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Büyükdere Caddesi, 15 Temmuz Şehitler köprüsü ve Kız Kulesi’ni, 4K çözünürlükte çekilmiş gerçek görüntüler eşliğinde VR gözlüklerle 360 derece açıyla izlerken, rüzgar ve uçuş hareketlerini deneyimleyebilecekler.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ konuyla ilgili olarak “Bugün buraya sizleri birer “Hezarfen” olmaya davet ettik. Galata Kulesinden başlayıp Kız Kulesi ile tamamlanacak olan ve sizlere uçtuğunuzu hissettirecek bu simülatörle; H. Ahmed Çelebi’nin gözünden günümüz İstanbul’unu kuş bakışı izleyebilme imkanı sunuyoruz.

Hezarfen Uçuş Deneyimi’ni bugün sizlerle birlikte yolcularımızın kullanımına açıyoruz. Yolcularımızı bu eşsiz deneyime ortak olmaya, Lounge Business’a davet ediyoruz. “ dedi.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu