Latest Posts

Türk Hava yolları, Dünya Kabin Memurları Günü’nü özel bir videoyla kutladı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava yolları, her yıl 31 Mayıs’ta kutlanan Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel hazırladığı videoda iyilik için çaba sergileyen kabin memurlarına yer verdi. Gökyüzünde milyonlarca yolcunun güvenli ve ayrıcalıklı seyahatine eşlik eden Türk Hava Yolları ailesinin yeryüzünde bir araya gelerek bu kez daha iyi bir dünya için çaba harcadığı anlar videoda yer aldı.

Türk Hava Yolları’nda görevli 12 bin 543 kabin memuru kendi aralarında kurdukları yardım kuruluşlarının çatısı altında Asya’daki susuzluğa, depremzedelerin dertlerine, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına, kimsesiz çocukların yalnızlığına, ihtiyaç sahibi ailelerin endişelerine ve yardım eline ihtiyaç duyanlara çare olmak için çaba harcıyor.

Bayrak taşıyıcı havayolunda görevli uçuş ekipleri tarafından kurulan organizasyonlar ise şu şekilde; Anda Sivil Havacılar Derneği, İsimsizler TK, İyiliğe Uçanlar, İyilik Dostları ve Uçan Patiler…

Kabin Memurluğu 31 Mayıs 1980’de profesyonel meslek olarak kabul edildi.

Kabin Memurluğunun 1980 yılında ilk kez profesyonel meslek olarak kabul edildiği gün olması nedeniyle 31 Mayıs günü, dünyanın pek çok ülkesinde uzun yıllardır Kabin Memurları Günü olarak kutlanıyor. Tarihteki ilk kabin memuru olan Alman Heinrich Kubis’in ilk uçuş görevini 1912 yılında gerçekleştirdiği biliniyor. Türk Hava Yolları da Türkiye’de 1999 yılından beri kutlanan bu özel günü bu yıl filosunda görevli 12 binden fazla Kabin Memuru ile birlikte kutluyor.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 365 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 268 uluslararası olmak üzere dünyanın 126 ülkesindeki 318 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 195 ülkedeki 1.250’den fazla havalimanına günlük 19.000’in üzerinde uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) olan Juneyao Airlines tarafından da, yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

Anda 05
Iyilige Ucanlar scaled

Latest Posts

POPULER