Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkKargo

Türk Hava Yolları ailesine katılın, kariyerinizi göklere çıkarın

70 / 100

Türk Hava Yolları ailesine katılın, kariyerinizi göklere çıkarın

Türk Hava Yolları ailesine katılın, kariyerinizi göklere çıkarın

En az 2 yıl tecrübeye sahipseniz ve Turkish Cargo birimlerinde kariyer yapmak istiyorsanız online başvuruda bulunabilirsiniz.
Son başvuru tarihi: 8 Ocak Pazar.

Turkish Cargo İçin Alanında Deneyimli “Uzman” Çalışma Arkadaşları Arıyor!

Türkiye’nin Bayrak Taşıyıcı Havayolu Markası Olan Türk Hava Yolları ile Kariyerinde Uçuşa Hazır Mısın?

Alanlarında tecrübeli yeteneklere Türk Hava Yollarında kariyerlerine devam etme imkânı sunarak havacılık sektörünün rekabetçi, hızlı gelişen ve keyifli dünyasının kapılarını aralıyoruz!

Dünyanın 132 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, 1933 yılından bu yana Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yollarının hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.
İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Türkiye, dünya hava trafiği için yeni bir dayanak noktası olmaya hazırlanırken,
• Dünyanın en yaygın uluslararası uçuş ağıyla,
• Genç ve güçlü uçak filosuyla,
• Modern tasarımı ve yüksek teknoloji öğeleriyle donatılmış otomasyon sistemlerine sahip SmartIST tesisinde ulaşmayı planladığı yıllık 4 milyon ton kargo elleçleme kapasitesiyle, hedeflerine doğru hızla ilerlemeyi sürdürmektedir.
Siz de dünyanın en büyük ve gelişmiş hava kargo taşıyıcılarından biri olan ve sürekli daha iyiye doğru gelişen bu büyük ailenin değerli bir parçası olmak ister misiniz?
Başvuru Koşulları

• T.C. vatandaşı veya mavi kart sahibi olan,
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmayan,
• 01.01.1987 ve sonrasında doğmuş olan,
• En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine (İşletme, İktisat, Ekonomi ve Finans vb. bölümler) ve Mühendislik Fakültesine (Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği vb. bölümler) bağlı lisans bölümlerinden mezun olan,
*Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK Denklik Belgesi istenmektedir.
• İyi derecede İngilizce bilen,
*İngilizce sınavları THY AO tarafından yapılacaktır. Son 3 ay içerisinde Türk Hava Yollarının herhangi bir ilanı kapsamında yerinde İngilizce sınavına katılan kişiler için tekrar sınav uygulaması yapılmayacaktır.
• Aşağıda yer alan rollerden herhangi birinde en az 2 yıl tecrübeye sahip olan,
• Daha önce çalışmış olduğu kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeni ile ayrılmamış olan çalışma arkadaşlarımızı arıyoruz.

Tüm Roller İçin Aranan Nitelikler

• Ortaklığımızı başarıyla temsil eden ve yüksek görev bilincine sahip,
• Etkili iletişim becerileri sergileyen ve takım çalışmasına yatkın,
• Analiz etme ve problem çözme becerisi gelişmiş,
• İhtiyaç anında inisiyatif alabilen,
• Takip yönü güçlü, dikkatli, sonuç odaklı çalışabilen ve detaylara hâkim,
• Organizasyon ve planlama yönü kuvvetli,
• Öğrenmeye açık ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler başvuru yapabilir.

Aranan Roller

İlana başvuru yaparken sadece bir rol seçebilirsiniz. Bu sebeple rol tanımlarını dikkatlice incelemenizi ve yalnızca başvuru kriterlerini karşıladığınız role başvurmanızı tavsiye ederiz. İlgilendiğiniz rolün üzerine tıklayarak iş tanımları ve nitelikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreçleri

• İlanımız 08.01.2023 Pazar günü saat 23:55’e kadar yayında kalacaktır.
• Uygulanacak değerlendirme süreçleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.
• Çalışma yeri; İstanbul Havalimanı’nda bulunan Turkish Cargo SmartIST yerleşkemizdir.
• Çalışma düzeni; normal düzen ve vardiyalı düzen şeklinde rollere göre değişiklik gösterebilmektedir.
• Süreçler ve sosyal imkanlarla ilgili detaylı bilgi almak için kariyer sayfamıza göz atabilirsiniz.
• Yüklenen belgelerin uygunluğu değerlendirme süreçleri içerisinde kontrol edilecek ve yukarıdaki şartları taşıyan adaylarımız sürece devam edebilecektir. Bu nedenle şartları belgeleyebilmek için adaylarımızdan, aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda belgelerini başvuru sisteminde “Özgeçmiş Eklentileri” sekmesine tıklayarak PDF formatında yüklemeleri beklenmektedir.
   o E-devlet üzerinden alacakları güncel tarihli “Not Dökümü Belgesini” dosyanın ismi ile birlikte (Örneğin ilgili belge “Not Dökümü Belgesi” ise adını “Not Dökümü Belgesi” olarak) yüklenmesi gerekmektedir.
   o Yine E-devlet üzerinden alacakları güncel tarihli “Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesini” (“Adli Sicil Sorgulama” ekranında kurum türü “Resmi” seçilmelidir.)  dosyanın ismi ile birlikte (Örneğin ilgili belge “Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi” ise adını “Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi” olarak) yüklenmesi gerekmektedir.
Türk Hava Yolları ailesine katılın, kariyerinizi göklere çıkarın 20 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu