Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluTHY

THY’den Türkevi’nde ‘connect’ sergisi

70 / 100

THY’den Türkevi’nde ‘connect’ sergisi

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, “Connect” adlı serginin açılışını gerçekleştirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 16 Eylül Cuma günü seçkin fotoğraf koleksiyonundan oluşan serginin açılışı, Türkiye’nin dünyadaki en önemli diplomatik merkezlerinden biri olan ve geçen eylül ayında New York’ta açılan Türkevi’nde yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türkiye’nin tarihinin birçok yönden insanlığın tarihi olduğunu kaydetti.

Bolat, sayısız kültüre ev sahipliği yapan Türkiye topraklarının, medeni toplumların gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığının açıkça görüldüğünü vurgulayarak, “ABD’ye 30 yılı aşkın bir süre önce uçmaya başlayan Türk Hava Yolları ailesi önümüzdeki yıl 90. yılını kutluyor olacak. Kurulduğumuz günden bu yana en önemli misyonlarımız arasında kıtalar arasında köprü kurmak, ülkeleri birbirine bağlamak ve toplumları birleştirmek bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu da yer aldı.

Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, 16 Eylül Cuma günü seçkin fotoğraf koleksiyonundan oluşan “CONNECT” başlıklı sergiyi Türkiye’nin dünyadaki en önemli diplomatik merkezlerinden biri olan Türkevi’nde açtı.

Merkezine milyonlarca yıl önce var olan süper kıta Pangea konseptini alan sergi, Anadolu’nun gizli cevherlerinden ünlü destinasyonlara yeni bakış açıları ortaya koyan manzara fotoğraflarını öne çıkarıyor. Murat Dağaslan’ın objektifinden çıkan fotoğraflardan oluşan serginin küratörlüğünü Serhat Kula üstleniyor.

Türkiye’nin tarihi birçok yönden insanlığın tarihidir. Sayısız kültüre ev sahipliği yapan bu toprakların, medeni toplumların gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığı açıkça görülüyor. ABD’ye 30 yılı aşkın bir süre önce uçmaya başlayan Türk Hava Yolları ailesi önümüzdeki yıl 90. yılını kutluyor olacak. Pangea artık var olmasa da Türk Hava Yolları daha fazla insanı ve ülkeyi bir araya getirmeye, kıtalar arasında köprü kurmaya devam ediyor.

THY’den Türkevi’nde ‘connect’ sergisi 22 Eylül 2023

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu