ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

THY’den Türkevi’nde ‘connect’ sergisi

70 / 100

THY’den Türkevi’nde ‘connect’ sergisi

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, “Connect” adlı serginin açılışını gerçekleştirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 16 Eylül Cuma günü seçkin fotoğraf koleksiyonundan oluşan serginin açılışı, Türkiye’nin dünyadaki en önemli diplomatik merkezlerinden biri olan ve geçen eylül ayında New York’ta açılan Türkevi’nde yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türkiye’nin tarihinin birçok yönden insanlığın tarihi olduğunu kaydetti.

Bolat, sayısız kültüre ev sahipliği yapan Türkiye topraklarının, medeni toplumların gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığının açıkça görüldüğünü vurgulayarak, “ABD’ye 30 yılı aşkın bir süre önce uçmaya başlayan Türk Hava Yolları ailesi önümüzdeki yıl 90. yılını kutluyor olacak. Kurulduğumuz günden bu yana en önemli misyonlarımız arasında kıtalar arasında köprü kurmak, ülkeleri birbirine bağlamak ve toplumları birleştirmek bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu da yer aldı.

Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, 16 Eylül Cuma günü seçkin fotoğraf koleksiyonundan oluşan “CONNECT” başlıklı sergiyi Türkiye’nin dünyadaki en önemli diplomatik merkezlerinden biri olan Türkevi’nde açtı.

Merkezine milyonlarca yıl önce var olan süper kıta Pangea konseptini alan sergi, Anadolu’nun gizli cevherlerinden ünlü destinasyonlara yeni bakış açıları ortaya koyan manzara fotoğraflarını öne çıkarıyor. Murat Dağaslan’ın objektifinden çıkan fotoğraflardan oluşan serginin küratörlüğünü Serhat Kula üstleniyor.

Türkiye’nin tarihi birçok yönden insanlığın tarihidir. Sayısız kültüre ev sahipliği yapan bu toprakların, medeni toplumların gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığı açıkça görülüyor. ABD’ye 30 yılı aşkın bir süre önce uçmaya başlayan Türk Hava Yolları ailesi önümüzdeki yıl 90. yılını kutluyor olacak. Pangea artık var olmasa da Türk Hava Yolları daha fazla insanı ve ülkeyi bir araya getirmeye, kıtalar arasında köprü kurmaya devam ediyor.

Turkevi

Latest Posts

POPULER