84 / 100

THY UÇAK KARGO FİYATI 2022

THY uçak kargo kg fiyatı 01.02.2022 itibariyle güncellendi. Bildiğiniz gibi hava kargo ücretlerinin hesaplanmasında; taşınacak kargonun cinsine, ölçüsüne, aciliyeti, çıkış noktasına, varış noktasına, yükleneceği tarihe ve hassasiyetlere göre kriterler dikkate alınır.

THY uçak kargo fiyat hesaplama konusunu biraz daha açarsak, 1 kg pamuk ve 1 kg demir aynı alanı kaplamadığı için pamuk daha pahalıya taşınabilmektedir. İstiflenemez bir ürün ( üzerine kargo konulmaması gereken ) sandıklı bir üründen yada kolili üründen daha malietli olacaktır. Yüksekliği 160 santimetreyi yada uzunluğu 300santimetreyi geçen kargolar yine extra maliyete maruz kalacaktır. Soğuk zincir ürünler veya bozulabilir ürünler kuru kargo dediğimiz hiç bir gereksinimi olmayan kargolara göre daha maliyetlidir.

Kargo maliyetini öğrenmek için temel sorular nereden nereye kaç kap kaç kilo kargonun ölçüsü malzemenin cinsi kargonun hazır oluş tarihi mutlaka netleştirilmelidir.

Thy kargo fiyat listeleri

THY Genel kargo ücret listesi

En yoğun kullanılan kargo fiyat listesi THY genel kargo ücret listesidir. Kısaca özel bir durumu olmayan kargolar bu sınıfa girmektedir. En ucuz THY Kargo fiyatlarının listesidir.

THY kargo ücretleri diğer özel kargo fiyat listeleri ise aşağıdaki gibidir.

THY bozulabilir kargo ücret listesi

THY kargo ücretleri Özellikle gıda ve ilaç taşımaları bu sınıfa girmektedir. Donmuş gıdalar -18 C decede , Taze gıdalar +2/+8 C korunmalıdır. 15-25 C derecede korunması gereken ürünler özellikle kalkış ve varış noktasında bu sıcaklıklarda tutulur. Isı hassasiyeti olmayan kuru gıdalar genel kargo sınıfında kabul edilebilir.

Soğuk zincir kargo taşımacılığı da bozulabilir kargolar sınıfında değerlendirilmektedir. Genel kargo fiyat listesine oranla fiyatlar daha yüksektir. Thy ihracatçılara bazen teşvik bağlamında indirimli fiyatlar verebilmektedir. Özellikle taze meyve sebze ihracatında bu sayede rekorlar kırılmıştır.

THY tehlikeli madde ücret listesi:

Bir kargonun tehlikeli olup olmadığı MSDS ( Malzeme güvenlik bilgi formu ) ile anlaşılır. Güncel bir MSDS formunun 14 nolu hanesi özellikle çok önemlidir. Taşımacılıktaki sınıfı bu hanede açıkça yazar. Yazmıyorsa havayolu yetkilisi farklı kriterlerle kargonun tehlikeli olup olmadığına karar verir. Bir kargo tehlikeli madde sınıfında değerlendirildiğinde paketlenmesi de önem kazanmaktadır ve ekstra maliyet yaratabilir. Ayrıca konşimento yani hava kargo senedi üzerinde RAC koduyla tehlikeli madde kabulü sebebiyle en az 50 usd ekstra bir masraf oluşacaktır. Tehlikeli madde kargo fiyatları genel kargoya nazaran yüksektir.

TK + veya TK Plus ücret listesi :

THY TK plus fiyatları zaman ile yarışılan yani acil kargolarda etkilidir. Uçaktaki yerinizi TK Plus hizmeti ile koruyabilirsiniz. Yani uçakta öncelik satın almış oluyorsunuz. İstenmeyen bir durumda kargonuzun uçaktan indirilmesini önlemiş olabilirsiniz. Zamanlama sizin için önemliyse bu opsiyonu değerlendirmenizi öneririm. Tabi ki TK Plus fiyatları genel kargo fiyatlarından yüksektir.

THY bozulabilir kargo tk plus ücret listesi:

Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği ısı hassasiyetine göre korunacak ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. Bozulabilir kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

THY tehlikeli madde kargo tk plus ücret listesi :

Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği tehlikeli madde konumundadır ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. ehlikeli madde kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

Ayrıca THY canlı hayvan kargo , diplomatik kargo ve THY cenaze kargo fiyatları da mevcuttur.

Uçak kargo fiyat hesaplama

Türkiye çıkışlı uçak gönderilerinde konşimento başına 300 kg ve fatura değeri 15 bin avro ya kadar olan gönderiler , gümrük işlemi yapmaya gerek kalmadan kurye beyannamesi ile gönderilebilir. Sadece bir proforma hazırlamanız yeterli olacaktır.

Uçak Kurye hesaplamasında hacim ağırlık denilen yani kargonun kapladığı alan çok önemlidir. 1m3 kargo 200 kilograma denk gelir. Yani kargonuz çok hafif olabilir ama özellikle tekstil gibi ürünler çok yer kaplar.

Uçak ihracat kargo gönderimlerinizde gümrükleme yapılmalıdır. 1m3 kargo 167 kilogramlık yer kaplar.

THY uçak kargo saatleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Yurtdışı uçak kargo fiyatları

0-50 Kilogram arası gönderiler uçak kurye olarak daha ekonomik olacaktır. Çünkü gümrükleme masrafı yoktur. Birim maliyet yüksek olmakla birlikte Türkiye çıkış gümrüğüne masraf yapmamak çok büyük avantajdır. Ayrıca kapıdan kapıya hizmet verilmektedir.

50-100 Kilogram arası gönderiler hala uçak kurye olarak avantaj sağlayabilir.

100 kilogram üzeri kargolarda uçak kargo ihracat düşünülmelidir. Birim maliyet düşük olmakla beraber havalimanından havalimanına servis verilmektedir. Kapı teslim fiyat istediğinizde maliyet beklediğinizden yüksek olabilir.

THY uçak kargo saatleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

THY UÇAK KARGO FİYATI
THY UÇAK KARGO FİYATI 2022 05541730000 27 Kasım 2022